kombinacja, słowiok

W rozgrywanych dzisiaj w Wiśle letnich Mistrzostwach Polski w kombinacji norweskiej tryumfował wiślanin Paweł Słowiok reprezentujący AZS AWF Katowice.

 

Po konkursie skoków rozgrywanym na skoczni w Wiśle Malince prowadził Mateusz Wantulok, przed Szczepanem Kupczakiem i Słowiokiem.

Bieg rozgrywano na trasie nartorolkowej w Wiśle Jonidle, zawodnicy mieli do pokonania 11 okrążeń czyli dystans 10 km. Zgodnie z oczekiwaniem Słowiok ubiegłoroczny Mistrz Polski nie dał szans rywalom, pewnie wygrywając bieg i całą kombinację.

Srebro MP dla Mateusza Wantuloka, brąz dla Szczepana Kupczaka (obaj AZS AWF Katowice).

 

Zawody ukończyło 16 kombinatorów norweskich , jednak w zawodach które noszą miano Mistrzostw Polski Seniorów , tych ostatnich wystartowało czterech. Oprócz wymienionej trójki medalistów czwartym seniorem jest Wojciech Marusarz z AZS Zakopane, który zajął 5 miejsce, legitymując sie jednocześnie drugim, po Słowioku, czasem biegu.

Czwartym zawodnikiem Mistrzostw Polski został Jan Łowisz z AZS Zakopane, szósta lokata dla Marcina Budza z WKS Zakopane.

W zawodach z powodu kontuzji nie wystartował jedyny olimpijczyk z Soczi w kombinacji norweskiej Adam Cieślar , który leczy kontuzję.

 

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI W KOMBINACJI

WYNIKI MP KN SKOKI

 

foto od lewej Mateusz Wantulok, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak

 

/KaCe/