Gasienica

Dziś w Zakopanem w ramach cyklu Lotos Cup w kombinacji norweskiej rywalizowały starsze grupy, a konkretnie junior B, junior A i senior. Wszyscy oddali skok na Wielkiej Krokwi (HS 134) i mieli do pokonania siedmiokilometrową trasę biegu. Zwycięzcami zostali: Andrzej Gąsienica (senior), Jan Łowisz (junior A) i Daniel Mąka (junior B).

 

Wśród seniorów najlepszy okazał się Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane), który prowadził już po skokach. Piętnaście sekund po nim finiszował Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice), a trzecie miejsce zajął Szczepan Kupczak (AZS AWF Katowice), który nie może odnaleźć formy skokowej z początku sezonu. Stracił on do triumfatora 55 sekund. Pierwszą szóstkę uzupełnili autor najlepszego czasu biegu Wojciech Marusarz (AZS Zakopane), Andrzej Zarycki (LKS Poroniec) oraz Michał Podżorski (AZS AWF Katowice). Sklasyfikowano siedmiu zawodników. Nie startowali Paweł Słowiok i Adam Cieślar.

 

PEŁNE WYNIKI SENIOR

 

Klasyfikacja w generalce pokrywa się z dzisiejszymi zawodami, gdyż był to pierwszy punktowany konkurs w kategorii seniora. Prowadzi Andrzej Gąsienica (100 pkt), przed Mateusz Wantulokiem (80 pkt) i Szczepanem Kupczakiem (60 pkt).

 

KLASYFIKACJA GENERALNA SENIOR

 

Wśród juniorów A ponownie najlepszy okazał się Jan Łowisz (AZS Zakopane). W kategorii seniorów zostałby sklasyfikowany na trzecim miejscu. Uzyskał on drugi czas na trasie biegu w całej stawce. Lepszy wynik zanotował tylko Wojciech Marusarz z seniorów. Drugie miejsce zajął Marcin Budz (WKS Zakopane), który stracił 47 sekund. Trzecia lokata to Michał Pytel (TS Wisła Zakopane), który tym razem nie utrzymał prowadzenia po skokach. Dwukrotny złoty medalista OOM stracił do zwycięzcy 56 sekund. Pierwszą szóstkę uzupełnili Michał Gut-Chowaniec (LKS Poroniec Poronin), Krystian Karpiel (TS Wisła Zakopane) i Dawid Osiński (TS Wisła Zakopane). Zawody ukończyło siedmiu dwuboistów. Nie startowali Krystian Gryczuk i Damian Urbaś.

 

PEŁNE WYNIKI JUNIOR A

 

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Jan Łowisz (200 pkt), który nie startował w pierwszych zawodach. Drugi jest Krystian Karpiel (195 pkt), a trzeci Michał Gut-Chowaniec (190 pkt).

 

KLASYFIKACJA GENERALKA JUNIOR A

 

W gronie juniorów B wygrał niepokonany w tym sezonie Daniel Mąka (LKS Poroniec Poronin). Minutę i dziesięć sekund stracił Krzysztof Dziadoń (TS Wisła Zakopane), a dwie i pół minuty trzeci na mecie Piotr Byrski (TS Wisła Zakopane). Sklasyfikowano tylko czterech kombinatorów.

 

PEŁNE WYNIKI JUNIOR B

 

W generalce prowadzi Daniel Mąka (300 pkt), przed Krzysztofem Dziadoniem (220 pkt) i Piotrem Byrskim (200 pkt).

 

KLASYFIKACJA GENERALNA JUNIOR B

 

Na zakończenie prezentujemy jeszcze zbiorcze wyniki, bo tym razem wyjątkowo wszystkie kategorie występowały na tej samej skoczni (HS 134) i miały do pokonania ten sam dystans (7 km), tak więc można zawrzeć wyniki w jednym pliku. Bezwzględnym zwycięzcą jest oczywiście Andrzej Gąsienica, przed Mateuszem Wantulokiem i Janem Łowiszem. Pierwszą szóstkę uzupełniają: Szczepan Kupczak, Marcin Budz i Michał Pytel.

 

ZBIORCZE WYNIKI (SENIOR + JUNIOR A + JUNIOR B)

 

Kolejne zawody Lotos Cup planowane są na 14-16 marca w Zakopanem. Wcześniej też w Zakopanem odbędą się Mistrzostwa TZNu, w pod koniec marca zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski.

 

Konrad Rakowski