ZOOM 2014

Dziś młodzi kombinatorzy norwescy rywalizowali o drugi komplet medali podczas Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Skoki odbyły się na obiekcie Wisła Malinka (HS 134), a bieg na trasie Wisła Jonidło - 10 km (jun. A) oraz 7,5 km (jun. B). Znów wygrali Michał Pytel i Daniel Mąka, którzy wywalczyli kolejne złote medale.

 

Michał Pytel (TS Wisła Zakopane) będący w tym momencie w świetnej formie skokowej po raz kolejny nie dał rywalom żadnych szans. Na skoczni poszybował na 121 metr i pewnie obronił przewagę w biegu. Marcin Budz (WKS Zakopane) odrobił na trasie ponad dwie minuty, ale i tak finiszował 20 sekund po triumfatorze i musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzecia lokata przypadła Janowi Łowiszowi (+38.7) z AZS Zakopane, który prezentuje się teraz nieco gorzej niż na MŚJ, gdzie był zdecydowanie najlepszym Polakiem. Takie samo podium było dwa dni temu w Szczyrku, tylko Budz i Łowisz tym razem zamienili się miejscami. Pierwszą szóstkę uzupełnili: Dawid Osiński (+1:38.2) z TS Wisła Zakopane, Damian Urbaś (+ 3:09.7) z UKS Sołtysianie Stare Bystre oraz Michał Gut-Chowaniec (+3:51.4) z LKS Poroniec Poronin. Urbaś po raz ostatni w kombinacji norweskiej startował podczas drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Hoeydalsmo (12.01.2014). Dziś zadebiutował na krajowym podwórku. Siódme miejsce zajął reprezentant LUKS-Ski Lubawka Krystian Gryczuk (+5:05.2), a ostatnie Narek Jesajan (+7:22.6) z KS Wisła Ustronianka. Sklasyfikowano ośmiu zawodników.

 

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH (JUNIOR A)

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR A)

 

W gronie juniorów B Daniel Mąka (LKS Poroniec Poronin) nie schodzi w tym sezonie z pierwszego stopnia podium. Tym razem pokonał drugiego Krzysztofa Dziadonia (TS Wisła Zakopane) o minutę i dziesięć sekund. Trzecie miejsce zajął Piotr Byrski (+3:28.6) z TS Wisła Zakopane. Sklasyfikowano siedmiu kombinatorów.

 

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH (JUNIOR B)

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR B)

 

Konrad Rakowski