ZOOM 2014

Dziś młodzi kombinatorzy norwescy rywalizowali w Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży organizowanej w Szczyrku. Pierwszą konkurencją był sprint - 5 km (jun. A) i 3,75 km (jun. B) oraz poprzedzające bieg skoki na Skalitem (HS 106). Wśród juniorów A Jan Łowisz po raz pierwszy od pięciu startów znalazł pogromcę, a okazał się nim Michał Pytel. W gronie juniora B pewnie zwyciężył Daniel Mąka.

 

Wśród juniorów A najlepszy okazał się Michał Pytel. Zawodnik klubu TS Wisła Zakopane wyraźnie wygrał ostatni Lotos Cup w skokach narciarskich w swojej kategorii, co na pewno było sporą niespodzianka. Dziś potwierdził swoją świetną formę skokową, a na trasie pewnie obronił przewagę. Finiszował on 17 sekund przed Janem Łowiszem (AZS Zakopane), który od pięciu startów był najlepszym polskim juniorem. Trzecie miejsce zajął Marcin Budz (WKS Zakopane), który stracił 20 sekund. Co ciekawe na trasę ruszał on z taką samą stratą jak Jan Łowisz (+1:30) i został przez niego pokonany. Pierwszą szóstkę uzupełnili Michał Gut-Chowaniec (+0:46), Krystian Karpiel (+1:15) i Dawid Osiński (+1:20). Siódmy był Krystian Gryczuk (+2:44), który poniósł duże starty na skoczni. Nieznacznie zredukował je na trasie. Sklasyfikowano dziewięciu zawodników.

 

PEŁNE WYNIKI JUNIORA A

 

W gronie juniorów B nie było niespodzianek. Zdecydowanie wygrał Daniel Mąka (LKS Poroniec Poronin), który na niespełna czterokilometrowej trasie o minutę i dziesięć sekund wyprzedził Krzysztofa Dziadonia (TS Wisła Zakopane). Trzecie miejsce zajął Igor Smorul (+1:50) z klubu Zagórskie TS Zakucie. Czwartą lokatę zajął Piotr Byrski (TS Wisła Zakopane), który na LC był dwukrotnie trzeci. Sklasyfikowano siedmiu zawodników. Na pewno frekwencja w tej kategorii w kontekście rozwoju polskiej kombinacji nie daje powodów do optymizmu.

 

PEŁNE WYNIKI JUNIORA B

 

W czwartek kombinatorzy rywalizować będą na dużej skoczni w Wiśle (HS 134). Jak informuje portal PZN dzisiejszy bieg rozegrany został na zeskoku obiektu w Szczyrku (pętla 415 metrów) ze względu na brak czynnych tras biegowych. Ze względu na opady deszczu ta w Wiśle Jonidle także nie nadawała się do rywalizacji.

 

Konrad Rakowski