Lotos

Za nami drugi w tym sezonie konkurs Lotos Cup w kombinacji norweskiej. W dzisiejszych zawodach organizowanych na trasach przy ośrodku sportowo-rekreacyjny "Jonidło" w Wiśle i na skoczniach w Szczyrku (HS 106, 77 i 44) najlepsi okazali się: Jan Łowisz (junior A), Daniel Mąka (junior B), Paweł Chyc (junior C), Piotr Kudzia (junior D) i Mateusz Jarosz (junior E).

 

Dużo mocniejsza obsada była wśród juniorów A, gdyż wystartowali zawodnicy udanie reprezentujący nas na MŚJ w Val di Fiemme. Zwyciężył najlepszy Polak z juniorskiego czempionatu, czyli Jan Łowisz (AZS Zakopane). Drugie miejsce zajął Michał Gut-Chowaniec (LKS Poroniec Poronin), który uzyskał najlepszą notę na skoczni, a trzecie Marcin Budz, który był zdecydowanie najszybszy na trasie 7,5 kilometrowego biegu. Zawodnik klubu WKSu Zakopane o ponad minutę wyprzedził na trasie drugiego Jana Łowisza. Pierwszą szóstkę uzupełnili dwaj triumfatorzy z poniedziałku, czyli Krystian Karpiel i Dawid Osiński oraz Michał Pytel (wszyscy TS Wisła Zakopane). Dopiero ósme miejsce zajął Krystian Gryczuk (LUKS-Ski Lubawka), który miał trzeci czas biegu, ale ze względu na upadek zanotował bardzo niską notę na skoczni i kosztowało go to spory spadek w klasyfikacji. Na szczęście nic groźnego się nie stało. Sklasyfikowano dziewięciu dwuboistów. Poza konkursem startowali Michał Podżorski i Wojciech Marusarz, ale nie znamy ich oficjalnych rezultatów. Ten drugi na pewno wygrał bieg ze startu wspólnego.

 

WYNIKI JUNIOR A

 

Wśród juniorów B znów zdecydowanie najlepszy okazał się Daniel Mąka (LKS Poroniec Poronin), który pokonał najszybszego na trasie Krzysztofa Dziadonia (TS Wisła Zakopane). Trzecie miejsce zajął Piotr Byrski (TS Wisła Zakopane). Sklasyfikowano sześciu zawodników.

 

WYNIKI JUNIOR B

 

W grupie juniora C zwyciężył Paweł Chyc (TS Wisła Zakopane), który minimalnie pokonał Dawida Jarząbka (TS Wisła Zakopane). Trzecie miejsce zajął triumfator z poniedziałku, czyli Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice). Niewiele stracili też Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra) i Mateusz Dyrcz (PKS Olimpijczyk Gilowice). Ukończyło 16 dwuboistów.

 

WYNIKI JUNIOR C

 

Najlepszym juniorem D został Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra). Drugie miejsce z dużą stratą zajął najlepszy na skoczni Mateusz Gruszka (AZS Zakopane), a trzecie Dawid Haberny (KS Chochołów). Tuż za nim uplasowali się Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka) i Mateusz Małyjurek (KS Wisła Ustronianka). Sklasyfikowano 16 kombinatorów.

 

WYNIKI JUNIOR D

 

W najmłodszej grupie (junior E) zwyciężył Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane), przed Maciejem Gąsienicą-Ciaptakiem (AZS Zakopane) i Bartłomiejem Klimowskim (PKS Olimpijczyk Gilowice). Rywalizację ukończyło 13 zawodników.

 

WYNIKI JUNIOR E

 

Kolejne zawody Lotos Cup planowane są na koniec lutego w Zakopanem (24-26.02).

 

Konrad Rakowski