Lotos

Polski sezon w kombinacji norweskiej wreszcie wystartował. Zawody w Wiśle (Łabajowie) można uznać za nietypowane, ale na szczęście mimo baku prawdziwej zimy udało się zainaugurować sezon. Najlepsi okazali się: Krystian Karpiel i Dawid Osiński (junior A), Daniel Mąka (junior B), Paweł Twardosz (junior C), Piotr Kudzia (junior D) i Mateusz Jarosz (junior E).

 

Zawodnicy rywalizowali w zapominanej już formule, czyli w starcie masowym. Najpierw biegali na 850 metrowej pętli przy ośrodku sportowo-rekreacyjny "Jonidło", a następnie skakali w Łabajowie na skoczniach K35 i K65. W zawodach nie wzięli udziału kadrowicze Jana Klimko i Tomasza Pochwały, więc stawka w starszych kategoriach była mocno okrojona.

 

Wśród juniorów A ex aequo zwyciężyli Krystian Karpiel i Dawid Osiński, a trzecie miejsce z zaledwie trzypunktową stratą zajął Michał Gut-Chowaniec. Sklasyfikowano tylko czterech zawodników.

 

WYNIKI JUNIOR A

 

W gronie juniora B najlepszy okazał się Daniel Mąka, który pokonał Piotra Byrskiego i najszybszego w biegu Krzysztofa Dziadonia. Rywalizację ukończyło sześciu zawodników.

 

WYNIKI JUNIOR B

 

Wśród juniorów C obsada była już dużo liczniejsza. Najlepszy okazał się Paweł Twardosz, który pokonał Pawła Chyca i rok młodszego od swoich rywali Dawida Jarząbka. Wystartowało 16 dwuboistów.

 

WYNIKI JUNIOR C

 

Najlepszym juniorem D okazał się Piotr Kudzia, który pokonał Dawida Habernego, czyli byłego dominatora młodszej kategorii. Trzecie miejsce zajął Tomasz Pilch. Ukończyło 17 kombinatorów.

 

WYNIKI JUNIOR D

 

W najmłodszej grupie wygrał Mateusz Jarosz, przed Maciejem Gąsienicą-Ciaptakiem i Bartłomiejem Klimowskim. Sklasyfikowano 12 zawodników.

 

WYNIKI JUNIOR E

 

Kolejne zawody planowane są na koniec tygodnia w Szczyrku.

 

Konrad Rakowski Źródło: PZN