Coraz mniej zawodnikW miniony weekend w czeskim Libercu kombinatorzy norwescy rywalizowali o tytuł Mistrza Czech. Dwukrotnie zwyciężył Miroslav Dvorak. Gościnnie startowali nasi zawodnicy, ale nie przeszkodzili specjalne reprezentantom gospodarzy i nie wdarli się na podium.

Pierwszego dnia na dużej skoczni zwyciężył Miroslav Dvorak, który prowadził już po skokach, a w biegu jeszcze powiększył przewagę. Drugie miejsce z niemal półtoraminutową startą zajął Petr Kutal, który awansował z dziewiątego miejsca po skokach. Brązowy medal wywalczył Ales Vodsedalek. Najlepiej z Polaków spisał się Paweł Słowiok. Nasz zawodnik był dopiero dziesiąty po skokach, ale po dobrym biegu awansował na piątą lokatę. Szóste miejsce zajął Szczepan Kupczak. Jego młodszy brat Kacper został sklasyfikowany na 9. lokacie, a Krystian Gryczuk był 12.

WYNIKI (PIĄTEK)

W sobotę na średnim obiekcie w Libercu znów zwyciężył Miroslav Dvorak, ale tym razem o złoty medal musiał walczyć na finiszowej prostej. O jedną dziesiątą sekundy pokonał Petra Kutala. Trzecie miejsce z ponad czterdziestosekundową stratą zajął Ales Vodsedalek. Kibice oglądali na podium tych samych zawodników co dzień wcześniej. Najlepszym z Polaków okazał się Szczepan Kupczak, który prowadził po skokach, ale ostatecznie spadł na czwarte miejsce. Stracił do zwycięzcy 50 sekund. Piąty był Paweł Słowiok, a szóste miejsce zajął powracający po kontuzji Andrzej Gąsienica. W pierwszej dziesiątce zmieścili się jeszcze Krystian Gryczuk i Kacper Kupczak.

WYNIKI (SOBOTA)

Konrad Rakowski