Paweł Słowiok został dziś Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Srebrny medal wywalczył Szczepan Kupczak, a na trzecim stopniu podium stanął pozakadrowicz Mateusz Wantulok. Prowadzący po skokach Kacper Kupczak zajął czwarte miejsce.

Po skokach zdecydowanie prowadził Kacper Kupczak, który skoczył 122 metry. Drugie miejsce z 19 sekundową startą zajmował Szczepan Kupczak (118,5m), a trzecie Mateusz Wantulok (114,5m). Kolejne lokaty zajmowali Paweł Słowiok (112,5m), Michał Pytel (111m) i Dawid Jarzabek (109m). W konkursie skoków wzięło udział 21 zawodników. Nie startowali kontuzjowany Adam Cieślar, wracający do zdrowia Andrzej Gąsienica i Damian Urbaś.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu najlepszy okazał się Paweł Słowiok, który o sześć sekund wyprzedził Szczepana Kupczaka i o 26 sekund Mateusz Wantuloka. Czwarte miejsce zajął liderujący po skokach Kacper Kupczak, który stracił już ponad minutę. Pierwszą szóstkę zamknęli Budz i Marusarz, którzy po skokach byli klasyfikowani w drugiej dziesiątce. Dobrze spisał się Dawid Jarząbek. Młody zawodnik urodziny w 1999 roku stracił tylko nieco ponad cztery minut i po raz kolejny udowodnił, że jest sporym talentem polskiej kombinacji.

PEŁNE WYNIKI PO BIEGU

Konrad Rakowski