images/Sezon2012-2013/Kombinacja_norweska/Polska/puchar%20prezesa%20pzn%20-%20kupczak.jpgKacper Kupczak zwycięzył w sobotnich zawodach o Puchar Prezesa PZN, które odbyły się w Wiśle. Młodszy z braci Kupczak po jednym skoku i biegu na 7,5 kilometra uzyskał 28,7 sekundy przewagi nad drugim Mateuszem Wantulokiem. Trzeci był Jan Łowisz.

Po skokach Kupczak miał 58 sekund przewagi nad Łowiszem oraz minutę i 37 sekund zysku nad Wantulokiem. Czwarty był 14-letni Dawid Jarząbek (+2:13).

Po biegu na 7,5 kilometra zawodnik ze Szczyrku pokonał o 28,7 sekund Mateusza Wantuloka i o minutę i 11 sekund Jana Łowisza. 2 minuty i 3 sekundy stracił Krystian Gryczuk, który zajął czwarte miejsce. Piąty był Marcin Budz, a szósty Wojciech Marusarz.

W zawodach nie startowała większość krajowej czołówki kombinatorów - Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak startowali w Letnim Grand Prix, a Adam Cieślar i Andrzej Gąsienica leczą kontuzję.

WYNIKI KOMBINACJI

Tego samego dnia rozegrano zawody w skokach narciarskich, w których startowali również dwuboiści. Dwunasty był Kacper Kupczak, 23. miejsce zajął Jan Łowisz, dwie pozycje niżej był Dawid Jarząbek, 27. był Krystian Gryczuk, a 29. pozycję zajął Wojciech Marusarz. Poza trzydziestką znaleźli się jeszcze kilku innych kombinatorów.

WYNIKI KONKURSU SKOKÓW

Andrzej Grabowski

fot. Alicja Kosman/PZN