W czeskim Roznovie rozpoczyna się weekend z kombinacją norweską oraz skokami narciarskimi. Wczorajszego dnia niczym w starych dobrych rozgrywkach Pucharu Świata odbył się bieg ze startu wspólnego do kombinacji norweskiej tyle, że na 6 kilometrów (Czesi w komunikacie ostatecznie podali 5km) i to pod górę! Dzisiaj konkurs został dokończony na skoczni k70.


Jako pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Wantulok. Na drugiej pozycji finiszował Krystian Gryczuk, a prowizoryczne podium uzupełnił Marcin Budz. Niestety Czesi dopiero jutro po konkursie skoków do kombinacji opublikują szczegółowe wyniki. Dziś jedynie prowizorycznie spisywali na kartkach straty poszczególnych zawodników do zwycięzcy pierwszej części dwuboju. Warto dodać, że w zmaganiach startowali także inni Polacy. Między innymi Jan Łowicz, Michał Pytel, Wojciech Marusarz,Michał Podżorski, Dawid Osiński, Krzysztof Dziadoń, Krystian Karpiel orazPiotr Byrski. Jeśli chodzi o gospodarzy to z bardziej znanych nazwisk na trasie pojawili się Lukas Rypl i Lukas Havranek.

WYNIKI PO BIEGU

Mateusz Wantulok obronił pozycję zachowaną po biegu, a zarazem zwyciężył w całej kombinacji. Drugie miejsce utrzymał także Krystian Gryczuk z Lubawki, a podium zasilił reprezentant Czech Lukas Rypl spychając na czwartą pozycję Marcina Budza. Niestety Czesi nie podali odległości danych zawodników, tylko od razu przeliczyli wszystko na punkty i ustalili kolejność.

WYNIKI KOŃCOWE

Nasi kombinatorzy także rywalizowali w konkursie skoków, w którym najwyżej z Polaków uplasował się Krystian Gryczuk, który sklasyfikowany został na 8. miejscu. Jan Łowisz zajął 17. pozycję, Krystian Karpiel 18., Wojciech Marusarz 20., Jakub Przybyła 22., Marcin Budz 29, a Michał Pytel 32. W konkursie zwyciężył Tomas Zmoray przed Tomasem Friedrichem oraz Janem Soucekiem.

Piotr Walkowiak