Tomasz Pochwała został dziś na zakończenie sezonu w Wiśle niespodziewanym Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej. Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane w końcówce ograł stawianego w roli faworyta Adama Cieślara i swojego klubowego kolegę, czyli Andrzeja Gąsienice.

Po skokach prowadził Mateusz Wantulok, który na skoczni im. Adama Małysza skoczył 126,5 metra. Miał 29 sekund przewagi nad Kacprem Kupczakiem (123m) i 31 nad Andrzejem Gąsienicą (122m). Kolejne lokaty zajmowali Tomasz Pochwała (119m, +0:53) oraz Adam Cieślar (117,5m, +1:00). Szóstą lokatę zajmował Krystian Gryczuk (115,5m, +1:16). Siódmy był Paweł Słowiok, który skoczył 113 metrów i tracił niemal półtorej minuty.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu nie było wielkich niespodzianek. Trenujący poza kadrą Tomasz Pochwała po dobrym skoku skutecznie włączył się do walki o złoto i został zimowym Mistrzem Polski 2013. Ze względu na słabszą drugą część sezonu jego zwycięstwo jest sporą niespodzianką. Dwie sekundy po nim finiszował Adam Cieślar, który zgarnął srebrny medal, a czternaście sekund po triumfatorze bieg skończył Andrzej Gąsienica, który musiał zadowolić się brązowym medalem. To pierwszy zimowy krążek w karierze naszego najlepszego juniora. Jest także drugim reprezentantem klubu TS Wisła Zakopane na podium. Czwartą lokatę zajął Paweł Słowiok (obrońca tytułu), a piątą prowadzący po skokach Mateusz Wantulok. Stracili oni jednak już ponad minutę. Pierwszą szóstkę uzupełnił Szczepan Kupczak. Kolejne lokaty zajęli Kacper Kupczak, Andrzej Zarycki, Krystian Gryczuk i Marcin Budz. Warto odnotować, że Andrzej Zarycki zanotował trzeci czas biegu.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Najlepszym juniorem okazał się oczywiście Andrzej Gąsienica. Pierwszą trójkę uzupełnili Kacper Kupczak i Krystian Gryczuk.

Przypomnijmy, że rok temu Tomasz Pochwała po wywalczeniu srebra został wyrzucony z kadry. Czy złoto pozwoli mu do tej kadry powrócić? Kto ostatecznie zostanie objęty centralnym szkoleniem? Przekonamy się za kilka tygodni.

Konrad Rakowski