Miroslav Dvorak został Mistrzem Czech w kombinacji norweskiej, które odbyły się w Harrachovie. W zawodach rozegranych metodą Gundersena, dwunasty zawodnik klasyfikacji końcowej Pucharu Świata miał minutę i 39 sekund przewagi nad srebrnym medalistą zawodów - Pavlem Churavym. Brązowy medal wywalczył Tomas Portyk. W zawodach startował jeden Polak - był nim Krystian Gryczuk, który zajął 7. miejsce.

Dvorak już po skokach znajdował się w komfortowej sytuacji, gdyż najlepszy czeski biegacz wśród dwuboistów, prowadził po pierwszej części dwuobju i nagroźniejsi rywale, czyli Portyk i Churavy tracili około pół minuty. Warto odnotować, że Dvorakowi jeden groźny rywal ubył już dzień przed zawodami, ponieważ ze startu z powodu bólu pleców zrezygnował Tomas Slavik. Nie startowali także Lukas Havranek i Ales Vodsedalek.

W biegu Dvorak nie pozostawił złudzeń rywalom i wygrał z wyraźną przewagą minuty i 39 sekund nad Pavlem Churavym. Brązowy medal ze stratą 2 minut i 15 sekund wywalczył Tomas Portyk. Czwarte miejsce zajął Petr Kutal, piąty był Lukas Rypl, a pierwszą szóstkę uzupełnił Martin Zeman. Jedyny startujący w zawodach Polak, Krystian Gryczuk, wywalczył siódme miejsce. W rywalizacji juniorów zawodnik z Lubawki zajął trzecie miejsce, przegrywając z Portykiem i Zemanem. W zawodach wystartowało 19 zawodników.

Wyniki w kategorii OPEN:
1. Miroslav Dvorak (Dukla Liberec)
2. Pavel Churavy (Dukla Liberec) +1:39.8
3. Tomas Portyk (LSK Lomnice nad Popelkou) +2:15.2
4. Petr Kutal (Dukla Liberec) +2:42.5
5. Lukas Rypl (Dukla Liberec) +2:50.1
6. Martin Zeman (Dukla Liberec) +4:20.6
7. Krystian Gryczuk (LUKS-Ski Lubawka/LSK Lomnice nad Popelkou) +(?)

Wyniki rywalizacji juniorów:
1. Tomas Portyk (LSK Lomnice nad Popelkou)
2. Martin Zeman (Dukla Liberec)
3. Krystian Gryczuk (LUKS-Ski Lubawka/LSK Lomnice nad Popelkou)
4. Martin Dufek (LSK Lomnice nad Popelkou)
5. Marek Stepnicka (Desna)
6. Viktor Polášek (SK Nove Mesto na Moravach)

Swój występ skomentował nowy mistrz Czech, Miroslav Dvorak: "Mój skok był przyzwoity, ale dalej nie był zgodny z moimi ambicjami - w Pucharze Świata za taki skok straciłbym więcej punktów za styl. W biegu było już całkiem dobrze. Biegłem swoim tempem i mimo, że na drugim okrążeniu pojawił się świeży śnieg, udało mi się zachować dobre tempo".

O swoim starcie i dalszych planach opowiedział także zdobywca srebrnego medalu, Pavel Churavy: "Od samego początku starałem się wywalczyć tyle, ile się dało. Przez prawie dwie rundy razem ze mną biegł Tomas Portyk, jednak udało mi się go zgubić. Mirek Dvorak jest obecnie w świetnej formie i nikt nie miał tu z nim szans. Jestem szczęśliwy, a w tym sezonie będę startować jeszcze w biegach narciarskich podczas Wojskowych Mistrzostw Świata, które odbędą się we Francji."

Z dwoma medalami krajowych mistrzostw pojedzie do domu Tomas Portyk, który zdobył brąz w rywalizacji seniorów i złoto wśród juniorów - "Zapewne gdyby na starcie zawodów stanął Tomas Slavik to nie miałbym tego medalu, jednak udało mi się wywalczyć brąz, z czego jestem bardzo zadowolony".

Andrzej Grabowski