Wczoraj w ramach Lotos Cup na mniejszych skoczniach w Zakopanem rywalizowali młodzi kombinatorzy w kategorii juniora C, D i E. W swoich grupach zwyciężyli Paweł Twardosz, Kacper Konior i Dawid Haberny. Jutro na Wielkiej Krokwi rywalizować będą seniorzy i juniorzy A i B.

W kategorii juniora C zwyciężył Paweł Twardosz, przed dwoma kolejnymi Pawłami - drugi był Chyc, a trzeci Gut. Twardosz zdominował rywalizację, szczególnie na trasie biegu i finiszował 43 sekundy przed drugim zawodnikiem.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR C)

Wśród juniorów D zwyciężył Kacper Konior, przed Jakubem Chowańcem i Damianem Skupniem. Koniorów podobnie jak Twardosz nie dał rywalom szans i po pięciokilometrowym biegu wyrobił sobie ponad minutową przewagę. Biegu nie ukończył Dawid Jarząbek, który upadł na skoczni.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR D)

W grupie juniorów E tradycyjnie zwyciężył dominujący w swojej kategorii Dawid Haberny, który wyprzedził Macieja Zborowskiego i Oskara Rojka.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR E)

Jutro na Wielkiej Krokwi powalczą seniorzy, juniorzy A i juniorzy B. Stawką jest wyjazd na Puchar Kontynentalny do Planicy.

Konrad Rakowski