Wczoraj podczas drugiego konkursu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior A Andrzej Gąsienica nie pozostawił rywalom żadnych szans. Już na skoczni w Szczyrku wywalczył sobie wyraźną przewagę, a podczas biegu na trasach Kubalonki jeszcze ją powiększył. W kategorii junior B po raz kolejny triumfował Kacper Kupczak, natomiast w dzisiejszym sprincie drużynowym w kategorii junior B najlepsi okazali się zawodnicy Sokoła Szczyrk.

W kategorii junior A na skoczni zwyciężył Gąsienica, skacząc 100 metra. 38 sekund tracił Damian Urbaś (96m), a minutę i 50 sekund Gryczuk (87,5m). Wojciech Marusarz był czwarty po skoku na odległość 86 metrów i miał stratę dwóch minut i dwóch sekund do Gąsienicy. Pierwszą piątkę zamykał Marcin Budz, który skoczył 84,5 metra i miał 2 minuty i 16 sekund straty.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu Gąsienica powiększył jeszcze przewagę i wpadł na metę z przewagą 2 minut i 28 sekund nad finiszującym na drugim miejscu Wojciechem Marusarzem. Trzecie miejsce obronił Krystian Gryczuk, który obronił się przed pogonią Michała Podżorskiego i Pawła Szafrana. Stawkę zamknął Marcin Budz. Do mety nie dobiegł Damian Urbaś.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W skokach do kombinacji w rywalizacji w kategorii junior B najlepiej spisał się Kacper Kupczak, który skoczył 94,5 metra i miał 16 sekund przewagi nad Michałem Pytelem (92,5m) oraz 42 sekundy zysku nad Tymoteuszem Urbasiem (90m). Minutę i sześć sekund do Kupczaka tracił Jan Łowisz (87m), a pierwszą piątkę zamykał Michał Gut-Chowaniec (86m, +1:14).

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu na dystansie 7,5 kilometra Kupczak utrzymał prowadzenie i na metę wpadł z siedemnastosekundową przewagą nad Michałem Pytelem. Brązowy medal zdobył Michał Gut-Chowaniec, który na mecie zameldował się 38 sekund po zwycięzcy. Tuż za podium znalazł się Jan Łowisz, a pierwszą piątkę uzupełnił Dawid Osiński.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W kategorii junior B rozegrano także sprint drużynowy. Po skokach prowadzili zawodnicy LKS Klimczok Bystra (Damian Żyła, Jakub Wolny), którzy mieli 58 sekund przewagi nad LZS Sokół Szczyrk (Osiński, Kupczak) oraz minutę i 22 sekundy przewagi nad ZTS Zakucie (Milczanowski, Smorul).

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu 8x1 kilometr zawodnicy Sokoła Szczyrk zaatakowali z drugiej pozycji po skokach i odnieśli wyraźne zwycięstwo. Minutę i 14 sekund do zwycięzców stracili zawodnicy TS Wisła Zakopane (Pytel, Dziadoń), a podium uzupełnili prowadzący po skokach zawodnicy LKS Klimczok Bystra.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W juniorze A było zbyt mało zawodników, aby rozegrać sprint drużynowy.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła TS Wisła Zakopane, przed AZS Zakopane i SSR LZS Sokół Szczyrk.

KLASYFIKACJA KLUBOWA

Konrad Rakowski & Andrzej Grabowski