Andrzej Gąsienica (junior A) i Kacper Kupczak (junior B) zostali zwycięzcami wczorajszych zawodów w Szczyrku podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Gąsienica pokonał Wojciecha Marusarza i Krystiana Gryczuka, natomiast Kupczak w pokonanym polu zostawił Michała Pytela i Jana Łowisza.

W kategorii junior A, Gąsienica prowadził już po skokach. Na skoczni K-95 w Szczyrku uzyskał 92,5 metra i miał minutę przewagi nad plasującymi się ex-eaquo na drugim miejscu Wojciechem Marusarzem (86m) i Krystianem Gryczukiem (86,5m). Minutę i sześć sekund do lidera tracił Damian Urbaś (86m). Pozostała rywalizująca trójka miała już duże straty.

WYNIKI SKOKÓW (JUNIOR A)

Na trasie biegu na 5 kilometrów Gąsienica powiększył jeszcze przewagę i na metę wpadł z przewagą minuty i osiemnastu sekund nad Wojciechem Marusarzem. Trzeci ze stratą półotrej minuty do zwycięzcy był Gryczuk. Czwarty ze stratą 2 minut i 46 sekund przybiegł Marcin Budz. Piąty był Paweł Szafran, a szósty Damian Urbaś, który po raz kolejny fatalnie spisał się na trasie biegu. Stawkę zamknął Michał Podżorski.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR A)

W rywalizacji na skoczni w kategorii junior B najlepszy był Łukasz Podżorski, który skoczył 94 metry. 17 sekund tracił Jan Łowisz (91m), a sekundę straty więcej miał Michał Pytel (91m). Czwarty ze stratą 24 sekund był Kacper Kupczak (90m). Piąty był Michał Gut-Chowaniec, który po skoku na 79. metr tracił już minutę i 35 sekund.

WYNIKI SKOKÓW (JUNIOR B)

W biegu na dystansie 3750 metrów wyraźnie najlepszy okazał się atakujący z czwartej pozycji Kupczak, który na mecie uzyskał 20 sekund przewagi nad Michałem Pytelem i prawie 24 nad Janem Łowiszem. 46 sekund stracił prowadzący po skokach Łukasz Podżorski. Najlepszą piątkę zamknął Michał Gut-Chowaniec.

PEŁNE WYNIKI (JUNIOR B)

Andrzej Grabowski