Dziś w Szczyrku i na trasach Kubalonki w ramach cyklu Lotos Cup rywalizowali kombinatorzy norwescy. Organizatorzy obawiali się, że nie uda się dziś rozegrać konkursu skoków, ale warunki okazały się łaskawe i nie trzeba było używać wczorajszej rundy prowizorycznej (czyli pierwszej serii konkursu skoków). Wśród seniorów zwyciężył Tomasz Pochwała, w grupie juniorów A wygrał Andrzej Gąsienica, a w kategorii juniora B najlepszy okazał się Kacper Kupczak.

Rafał Snoch pokusił się o zbiorcze wyniki dla seniora, juniora A i juniora B. W takim zestawieniu najlepszy okazał się Tomasz Pochwała. Wirtualne podium uzupełnili Paweł Słowiok i Andrzej Gąsienica. Jest to na pewno ciekawe zestawienie przed Pucharem Kontynentalnym i Mistrzostwami Świata Juniorów. Warto jednak pamiętać, że Andrzej Gąsienica nie miał w swojej kategorii wiekowej konkurencji i kto wie czy na trasie nie byłby w stanie powalczyć z Pochwałą i Słowiokiem.

PEŁNE WYNIKI (SENIOR + JUNIOR A + JUNIOR B)

Przejdźmy jednak do realnych wyników. Wśród seniorów zgodnie z planem o zwycięstwo walczyli Tomasz Pochwała i Paweł Słowiok. Na finiszu o czubek buta lepszy okazał się ten bardziej doświadczony i to właśnie wyrzucony z kadry Pochwała cieszył się z pierwszego miejsca w kategorii open. Podium uzupełnił Viktor Pasichnyk. To też trudno uznać za niespodziankę, bo Ukrainiec regularnie punktował w Pucharze Kontynentalnym w USA. Tuż za podium znalazł się Mateusz Wantulok, który minimalnie uległ reprezentantowi naszych wschodnich sąsiadów. Pierwszą szóstke zamknęli: prowadzący po skokach Szczepan Kupczak i trenujący od dwóch lat poza kadrą Michał Pyclik.

PEŁNE WYNIKI (SENIORZY)

W kategorii juniora A rywali zmiażdżył Andrzej Gąsienica. Prowadził po skokach i uzyskał najlepszy czas biegu. Sam zawodnik klubu TS Wisła Zakopane nie spodziewał się tak dobregu czasu na trasie. Drugie miejsce z ponad dwuminutową startą zajął Wojciech Marusarz. O podium walczyli Damian Urbaś i Krystian Gryczuk. Na ostatniej prostej lepszy okazał się ten pierwszy. Szóstkę zamknęli Valery Morozov i Marcin Budz.

PEŁNE WYNIKI (JUNIOR A)

Wśród juniorów B najlepszy okazał się Kacper Kupczak. Drugie miejsce zajął Jan Łowisz, a trzecie Dawid Osiński.

PEŁNE WYNIKI (JUNIOR B)

Najlepszym juniorem C był dziś Daniel Mąka. Drugie miejsce zajął Paweł Twardosz, a trzecie Paweł Chyc.

PEŁNE WYNIKI (JUNIOR C)

W kategorii juniora D zwyciężył Dawid Jarząbek, przed Kacprem Koniorem i Pawłem Okasem.

PEŁNE WYNIKI (JUNIOR D)

W najmłodszej kategorii, czyli w juniorze E zwyciężył Dawid Haberny, który znokautował rywali. Drugi Oskar Rojek stracił niemal minutę. Trzecie miejsce zajął Maciej Zborowski.

PEŁNE WYNIKI (JUNIOR E)

Jutro zawodnicy będą rywalizować w Pucharze Wisły na Malince i trasach kubalonki.

Konrad Rakowski