lotos cup

Kombinatorzy norwescy zakończyli zmagania w letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Na koniec sezonu rozegrany został bieg do kombinacji norweskiej, który tradycyjnie odbył się na trasach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

 

 

 

Letnie zmagania w zawodach LOTOS Cup 2019 dobiegły końca. Jako ostatni o medale powalczyli dwuboiści. W Jasienicy najwięcej zwycięstw odnieśli reprezentanci klubów PKS Olimpijczyk Gilowice oraz TS Wisła Zakopane, którzy zdobyli po dwa złote krążki.

Wśród Młodzików znakomity bieg zaliczył Jan Cudzich, który z ósmego miejsca zajmowanego po skokach wskoczył na najwyższy stopnień podium. - To były najlepsze tego lata zawody w moim wykonaniu. Jestem z siebie bardzo dumny, bo na trasie ciężko pracowałem i w dobrym tempie odrabiałem straty - przyznaje Jan Cudzich. - Skok do kombinacji był nieco słabszy, ale podczas biegu dałem z siebie wszystko i pewnie wygrałem niedzielne zawody. Na trasie czułem się bardzo dobrze i miałem dużo energii na odrabianie start - dodaje.

 

Srebrny medal wywalczył Jan Galica z KS Eve-nement Zakopane. Natomiast trzeci był Grzegorz Mitręga z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który zanotował najlepszy w karierze występ i po raz pierwszy stanął na podium w zawodach LOTOS Cup.

Zwycięstwo w kategorii Juniorzy Młodsi odniósł Bartłomiej Klimowski z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. - Wiedziałem, że mogę dzisiaj wygrać, ponieważ pomimo iż moje skoki nie są jeszcze takie, na jakie mnie stać, to ten wczorajszy skok był naprawdę dobry i dał mi sporą zaliczkę przed biegiem nad tymi najsilniejszymi rywalami z mojej kategorii- podkreśla Klimowski. - Wiedziałem jednak, że muszę dać z siebie wszystko, ponieważ jak na razie bieg jest moją słabszą stroną w kombinacji, ale mam nadzieję, że to się zmieni- dodaje 17-latek. - Moja dyspozycja na trasie była przyzwoita, chociaż jest jeszcze wielka rezerwa, jeśli chodzi o sam bieg. Mimo wszystko jestem zadowolony z osiągniętego rezultatu i mam nadzieję, że w zimie będzie jeszcze lepiej - podsumowuje Bartłomiej Klimowski.

Drugie miejsce zajął Maciej Gąsienica-Ciaptak z zakopiańskiego AZS-u. Natomiast brąz zdobył Adam Skupień z klubu LKS Poroniec Poronin.

 

 

Medaliści niedzielnych zawodów:

Dzieci Młodsze

 1. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra
 2. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane
 3. Szymon Byrski - KS Chochołów

Dzieci Starsze

 1. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 2. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Rafał Rafacz - AZS Zakopane

Młodzicy

 1. Jan Cudzich - TS Wisła Zakopane
 2. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane
 3. Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Juniorzy Młodsi

 1. Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
 3. Adam Skupień - LKS Poroniec Poronin

 

Open

 1. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Dawid Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane

 

WYNIKI

 

FOTO GALERIA

 

żródło i foto: Anna Karczewska/pzn.pl