lotos cup

Biegami do kombinacji norweskiej zakończyliśmy rywalizację w III letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Tego dnia dwuboiści biegali na trasach w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej, na których walka toczyła się o medale w pięciu kategoriach wiekowych.

 

 

Blisko 100 zawodników stanęło na starcie biegu do kombinacji norweskiej, który rozgrywany był w ramach programu LOTOS Cup. W najmłodszej kategorii wiekowej triumfował Tymoteusz Dyduch. Dla reprezentanta klubu LKS Klimczok Bystra III edycja była bardzo udana i  do dwóch złotych medali wywalczonych w konkursach skoków narciarskich wśród Dzieci Młodszych, Dyduch dołożył również złoty krążek w rywalizacji dwuboistów. - Bardzo cieszę się z tego weekendu i z moich trzech zwycięstw. Dzisiaj biegło mi się dobrze, ale muszę przyznać, że w połowie dystansu miałem lekki stresik, kiedy rywale zaczęli mnie doganiać - przyznaje podopieczny Jarosława Koniora. - Tak samo lubię zarówno skakać, jak biegać, dlatego cieszę się z każdej wygranej - dodaje Dyduch. Obok niego na podium stanęli reprezentanci klubu KS Eve-nement Zakopane - drugi był Michał Obtułowicz, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Rapacz.

 

W kategorii Dzieci Starsze żadnych szans rywalom nie dał Jakub Cieślar z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który pewnie jako pierwszy przekroczył linię mety. - Dzisiaj biegło mi się bardzo fajnie i na trasie czułem się dobrze. Najgorsza była tylko ta ostatnia prostka, bo tam okropnie wiatr wiał i źle się wtedy biegło - przyznaje złoty medalista. - Moje skoki podczas tego weekendu były naprawdę dobre i zdecydowanie najlepsze w tym sezonie, dlatego całe zawody oceniam ogólnie bardzo pozytywnie - dodaje Cieślar. - Aktualnie moje bieganie i skoki są na porównywalnym poziomie, ale lepiej mi się jednak biega. Wszystko idzie w dobrym kierunku, dlatego motywuje mnie to do dalszej ciężkiej pracy - podsumowuje 13-latek. Srebrny medal wywalczył Kacper Jarząbek, reprezentujący barwy klubu TS Wisła Zakopane. Natomiast brąz zdobył Klemens Staszel z klubu KS Eve-nement Zakopane. (podium tej kategorii na zdjęciu głównym)

 

Wśród Młodzików bezkonkurencyjny był Jan Cudzich z TS Wisły Zakopane. - Cieszę się, że po raz kolejny wygrałem w zawodach LOTOS Cup i nie dałem rywalom żadnych szans. Jestem zadowolony zarówno ze zwycięstwa, jak i mojego biegu, ponieważ zrobiłem swoje - ocenia niedzielne zawody Jan Cudzich. - Muszę jednak przyznać, że przez ten wiatr trochę ciężko się dzisiaj biegło. Szczególnie ciężki był podbieg. Za to z górki było szybko, bo wiatr wiał w plecy - dodaje. - Uważam, że moje skoki były w konkursie bardzo dobre, ale wolę jednak biegać - podsumowuje podopieczny Józefa Jarząbka. Na drugim stopniu podium stanął Słowak Erik Kapias, a trzeci był Jan Galica z klubu KS Eve-nement Zakopane.

 

Medaliści niedzielnych zawodów LOTOS Cup 2019:

 

Dzieci Młodsze

 1. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra
 2. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane
 3. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane

 

Dzieci Starsze

 1. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Klemens Staszel - KS Eve-nement Zakopane

 

Młodzicy

 1. Jan Cudzich - TS Wisła Zakopane
 2. Erik Kapias - KPSL Banska Bystrica
 3. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane

 

Juniorzy Młodsi

 1. Bartłomiej Klimowski - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Andriy Pylypchuk - Krementes Ski School
 3. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane

 

Seniorzy

 1. Dmytro Mazurchuk - Krementes Ski School
 2. Dawid Jarząbek - TS Wisła Zakopane
 3. Vitaliy Hrebeniuk - Krementes Ski School

 

WYNIKI

 

żródło: Anna Karczewska/pzn.pl