Katarzyna_Harsche_fot_Bartosz_Leja_SkokiPolska

W ostatnim czasie młodzi polscy kombinatorzy norwescy mieli okazję rywalizować między sobą i zagranicznymi kolegami i koleżankami nie tylko na krajowym podwórku, ale i na arenie międzynarodowej. Najpierw w Zagórzu rozegrano Letni Puchar Bieszczadów, a następnie, w miniony weekend, zawodnicy i zawodniczki walczyli o punkty klasyfikacji cyklu FIS Youth Cup. W niemieckim Oberstdorfie na starcie pojawiła się kombinatorka Katarzyna Harsche z podkarpackiego klubu.

 

FIS YOUTH CUP

 

Pierwszego dnia życiowy wynik osiągnął Piotr Kudzia, zajmując trzecią lokatę (awans z 5. miejsca po skoku), a w czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze 7. Andrzej Szczechowicz. Na początku drugiej, na 12. lokacie, sklasyfikowano Mateusza Jarosza, a dwa „oczka” gorszy rezultat zanotował Mateusz Małyjurek. Słabiej wypadli 21. Maciej Zborowski i 24. Maciej Korzeniowski. 10. w stawce 13 dziewcząt była Katarzyna Harsche. 

 

WYNIKI SKOKI

WYNIKI OSTATECZNE

 

Katarzyna Harsche rywalizowała w Oberstdorfie wśród dziewcząt urodzonych w latach 2000-2002. Po skokach na obiekcie HS-60 zajmowała szóstą lokatę, skacząc 51 metrów. Niestety słabiej wypadła na trasie 2-kilometrowego biegu na nartorolkach. Czas o ponad 2 minuty gorszy od najlepszej w stawce Jenny Nowak z Niemiec pozwolił Polce zająć dopiero 12. lokatę.

 

W tej samej kategorii wiekowej i na tej samej skoczni, ale w biegu na 4 kilometry rywalizowali w sobotę i chłopcy. Najwyżej, bo na 8. lokacie, znalazł się Piotr Kudzia, utrzymując pozycję zajętą w serii skoków (55,5 metra). Słabiej na nartorolkach poradził sobie Mateusz Jarosz – 5. po serii skoków ostatecznie spadł na 14. miejsce. Cztery „oczka” wyżej uplasował się z kolei Andrzej Szczechowicz. W trzeciej dziesiątce zawody zakończyli Mateusz Małyjurek (24.), Maciej Korzeniowski (27.) i Maciej Zborowski.

 

WYNIKI SKOKI

WYNIKI BIEG

OSTATECZNE WYNIKI

 

LETNI PUCHAR BIESZCZADÓW

 

Wcześniej, 19 sierpnia, w podkarpackim Zagórzu miejscowy klub zorganizował tradycyjny Letni Puchar Bieszczadów. W polsko-ukraińskiej stawce wśród zawodników obu płci w kategorii Junior E triumfował czwarty po skokach Klemens Staszel z KS „EVENEMENT” Zakopane. Niespełna 10 sekund po biegu na 1,5 kilometra stracił do niego Szymon Dubiel , który zanotował najlepszy czas biegu, dzięki czemu awansował z siódmej lokaty. Trzecie miejsce powędrowało do Mikołaja Wantuloka z WSS „Wisła” w Wiśle. Ósmą lokatę zajęła Zuzanna Rapacz, wyprzedzając wielu chłopców, a na 12. miejscu sklasyfikowano znanego z występów w Turnieju Czterech Skoczni dla Dzieci Tymoteusza Cienciałę.

 

Juniorzy D mieli do pokonania dłuższy dystans, bo 2,5 kilometra. Na pierwszym miejscu zmagania zakończył Klemens joniak z LKS Poroniec Poronin, wyprzedzając Jakuba Wisełkę z WSS „Wisła” w Wiśle i Jana Galicę z KS „EVENEMENT” Zakopane. Cztery dziewczynki wystartowały w zawodach w kategorii Juniorek D, tu triumfy święciły REPREZENTANTKI Ukrainy – Vitalina Herasymiuk przed Tetianą Pylypchuk. Polskie barwy na podium to z kolei trzecie miejsce Nicole Konderli.

 

WYNIKI

KLASYFIKACJA KLUBOWA

 

red

fot. Kasi Karsche - Bartosz Leja / SkokiPolska.pl