Twardosz_Pawel_fot_Julia_Piatkowska_SkokiPolska

Dzisiaj na Wielkiej Krokwi w Zakopanem oraz trasach Centralnego Ośrodka Sportu rozegrano zawody w kombinacji norweskiej i skokach narciarskich w ramach XXXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii Junior A dwuboistów triumfował Paweł Twardosz, a u Juniorów B Piotr Kudzia. Kombinatorzy licznie wystartowali także w konkurencji skoków narciarskich.  

 

 Po skokach w kategorii Junior A na czele stawki plasował się Paweł Twardosz przed swoim imiennikiem Pawłem Chycem. Przewaga kadrowicza Mateusza Wantuloka wynosiła niespełna 3 punkty. Wirtualne podium, z ogromną stratą, uzupełniał Mateusz Dyrcz, a całą stawkę uzupełnili Krystian Pacholarz i Paweł Stwora, którego wynik niestety wyniósł poniżej zera… Liczba pięciu kombinatorów rywalizujących w tej kategorii także nie zachwyca, i to właściwie mało powiedziane.

 

Na trasie biegu nic się nie zmieniło. Wygrał Twarosz z duża przewagą ponad dwóch minut nad Pawłem Chycem. Trzeci na mecie Mateusz Dyrcz przekroczył jej linię prawie 8 minut po złotym medaliście, a piąty Paweł Stwora trasę 10 kilometrów pokonał w prawie 40 minut, o 25 więcej od reprezentanta PKS Olimpijczyk Gilowice.

 

OOM - WYNIKI JUNIOR A KN

 

Na starcie pojawili się także kombinatorzy Junior B, którzy mieli do pokonania 3 okrążenia, czyli trasę 7,5 kilometra. Tu złoto powędrowało w ręce Piotra Kudzi, niedawnego uczestnika zawodów FIS Youth Cup w Harrachovie. Zawodnik LKS Klimczok Bystra po serii skoków miał ponad 20 punktów więcej odko legi ze szkoły w Szczyrku, Jakuba Chowańca, co przełożyło się na minutę i 22 sekundy przewagi przed biegiem. Ostatecznie to Kudzia zabrał do domu krążek z najcenniejszego kruszcu, mimo że zaliczył dopiero 6. wynik na trasie 7,5 kilometra. Srebro wywalczył Jakub Chowaniec ze stratą minuty i 4 sekund, a brąz dołożył do swojej medalowej kolekcji Kacper Konior ze stratą niespełna 2 minut. Najlepszy czas biegu uzyskał czwarty Artur Wacławiak, a ogółem wystartowało siedmiu reprezentantów.

 

OOM - WYNIKI JUNIOR B KN

 

Liczne grono kombinatorów wzięło też udział w rywalizacji w skokach narciarskich. Paweł Chyc znalazł się na najniższym stopniu podium, które to zapewniły mu skoki na odległość 113,5 oraz 115 metrów. Tuż za czołową trójką, jednak z dość widoczną stratą, znalazł się trzeci na półmetku Paweł Twardosz (113 / 109 metrów). 8. lokata należała do Mateusza Dyrcza, a 10. do Pawła Stwory.

Piotr Kudzia w kategorii Junior B zajął 6. lokatę, skacząc 106,5 oraz 104 metry. Jakub Chowaniec znalazł się dwie pozycje niżej (90,5 / 90,0 metrów), a czołową dziesiątkę zamknął Kacper Konior, osiągając 84 raz 88,5 metra. Słabiej wypadli Artur Wacławiak i Mateusz Marusarz, plasując się na 15. i 18. lokacie. Zwyciężył, z ogromną przewagą, Paweł Wąsek przed Tomaszem Pilchem i Bartosze Czyżem.

 

OOOM - WYNIKI JUNIOR A SKOKI

OOM - WYNIKI JUNIOR B SKOKI

 

KaEn

fot. Julia Piątkowska / SkokiPolska.pl