słowiok

Czwartkowy przedpołudnie, a następnie popołudnie stały się dla kombinatorów okazją do przetestowania swoich możliwości na obiektach w Zakopanem w ramach mistrzostw Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Niepokonany w stolicy polskich Tatr okazał się Paweł Słowiok, wyprzedzając dwóch innych kadrowiczów Wantuloka.

 

Szczególnych niespodzianek w mistrzostwach TZN, które odbyły się na Wielkiej Krokwi oraz trasie narciarskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, nie było. Po skokach na czele plasował się Szczepan Kupczak, ale nad drugim Adamem Cieślarem i trzecim Pawłem Słowiokiem miał minimalną przewagę, co pozwoliło mu drobić straty na trasie biegu, zaliczając najlepszy czas.

 

To jednak nie jedyna zmiana, jaka nastąpiła w czołówce, bowiem słaby rezultat 10 kilometrów Szczepana Kupczaka (dopiero 5. wynik w całej stawce) sprawił, że reprezentant AZS AWF Katowice spadł na lokatę numer trzy, zadowalając się brązowym medalem. Srebro udało się wywalczyć Adamowi Cieślarowi, z przewagą minuty i 4 sekund nad kolegą z kadry, i stratą 44,5 sekundy do zwycięskiego Słowioka.

 

Tuż za podium znalazł się kolejny z podopiecznych Wantuloka z kadry narodowej, Paweł Twardosz. Mimo tego, że na trasie biegu zawodnik PKS Olimpijczyk Gilowice nie zachwycił, zaliczając 7. czas, udało mu się obronić lokatę wywalczoną po skokach, choć strata do starszych i bardziej doświadczonych biało-czerwonych była ogromna – wyniosła ponad 3 minuty i 24 sekundy. W najlepszej dziesiątce znaleźli się też kadrowi juniorzy: Michał Gut-Chowaniec i Paweł Chyc; tego samego nie był za to w stanie dokonać 12. Piotr Kudzia. Wszystkich wyprzedzili ich zawodnicy z Ukrainy: Dmytro Mazurchuk i Rusian Balanda. Na szóstym miejscu zameldował się Wojciech Marusarz, który miał zaszczyt oddać pierwszy skok na Wielkiej Krokwi po pierwszej części modernizacji.

 

WYNIKI

 

KaEn

fot. Katja Diegler