podmenu

Ankieta

Czy popierasz plany wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na IO w 2022 lub 2026 roku?

Kombinacja Norweska

kupcak kacper

PK w kombinacji: Polacy bez punktów w Planicy [WYNIKI]

Trwający weekend to nie tylko zmagania najwyższej rangi w Oslo, ale i konkursy „drugiej ligi” kombinatorów w Planicy. Choć Polacy pojechali do Słoweni w czteroosobowym składzie, to żaden nie zdołał zdobyć punktów. Wygrał reprezentant Austrii, Lukas Greiderer.

Komentarzy: 2

2016-02-06 16:26

Czytaj więcej
...

PŚ Oslo: Watabe przed Frenzelem w kwalifikacjach, biało-czerwoni poza 30. [WYNIKI PCR]

Karuzela Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przeniosła się do Oslo, ale na czele stawki do Seefeld zmieniło się niewiele. Dzisiejsze kwalifikacje padły łupem Japończyka Akito Watabe, któremu po piętach deptał Eric Frenzel. Niestety Polacy  wciąż są dalecy od punktowej formy z początku sezonu.

Komentarzy: 2

2016-02-05 15:37

Czytaj więcej
szczepan kupczak

Szczepan Kupczak drugi po skokach w Lillehammer

Szczepan Kupczak zajmuje drugie miejsce po skokach do kombinacji norweskiej rozgrywanej w Lillehammer w ramach Pucharu Świata. Do prowadzącego Mario Seidla z Austrii traci 1,3 punktu czyli 5 sekund.

 

Komentarzy: 3

2015-12-06 11:52

Czytaj więcej

Jarl Magnus Riber z tytułem mistrza kraju w kombinacji norweskiej

Choć do kalendarzowej zimy jeszcze ponad miesiąc, to zarówno norwescy biegacze, jak i dwuboiści rozpoczęli kolejny sezon zimowych zmagań. Ci ostatni rywalizowali o tytuł mistrza kraju na trasach biegowych w Beitostølen i na normalnej skoczni w Oslo-Holmenkollen. Najlepszym końcowym rezultatem mógł pochwalić się 18-letni Jarl Magnus Riber.

Komentarzy: 1

2015-11-14 15:16

Czytaj więcej

LGP w Oberstdorfie wygrywa Fabian Riessle, Szczepan Kupczak 21.

Reprezentant gospodarzy Fabian Riessle wygrał finałowe zawody Letniej Grand Prix w Oberstdorfie. W całym cyklu triumfował inny Niemiec Johannes Rydzek.

 

Komentarzy: 4

2015-09-05 21:12

Czytaj więcej
kupczak

Kolejne zawody Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej odbyły się w Austrii

Kolejne zawody LGP w kombinacji norweskiej odbyły się w środę 2 września w Tschagguns/Partenen (Austria). W kwalifikacjach mile zaskoczył Szczepan Kupczak, który uplasował się na 6. pozycji, podobnie jak w serii konkursowej. Po rywalizacji na skoczni najlepsi dwuboiści zmierzyli się ze sobą w biegu na 10 kilometrów metodą Gundersena. W konkursie niepokonany był Mario Seidl.

Komentarzy: 0

2015-09-04 07:35

Czytaj więcej
kombinacja norweska

Letnia Grand Prix w kombinacji: niemieckie podium w Oberwiesenthal

W ramach Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej, rozgrywanej w ten weekend w niemieckim Oberwiesenthal, odbył się dziś konkurs indywidualny. Zawodnicy walczyli na skoczni o punkcie konstrukcyjnym 95 m oraz w biegu na 10 km Gundersenem. Zwyciężył reprezentant Niemiec - Eric Frenzel, a na podium stanęło z nim jeszcze dwóch jego rodaków.

Komentarzy: 0

2015-08-30 19:37

Czytaj więcej

KN: Austriacy najlepsi na początek Letniej Grand Prix, Polacy na miejscu 10.

Dziś w niemieckim Oberwiesenthal został rozegrany pierwszy konkurs LGP w tym sezonie. Dwuboiści rywalizowali w sprincie drużynowym. Najlepsi byli Austriacy zajmując dwa czołowe miejsca. Na trzeciej pozycji uplasowali się Niemcy, a nasi reprezentanci uplasowali się na 10. pozycji. Adam Cieślar oddał bardzo dobry skok (95 metrów), w serii skoków uzyskał dzięki temu wynik piąty.

 

Komentarzy: 1

2015-08-29 23:01

Czytaj więcej
kn polska

Kupczak wygrał, Słowiok drugi w Rożnowie (CZE)

Polska Kadra Młodzieżowa wczoraj i dziś rywalizowała z czeskimi kombinatorami norweskimi w Roznovie pod Radhostem. Dwa najwyższe miejsca podium zajęli Polacy. Szczepan Kupczak specjalnie dla czytelników Skipola ocenił zawody w Czechach.

Komentarzy: 1

2015-06-27 21:27

Czytaj więcej
Moan

Kombinacja w Trondheim: Walka do końca, świetny pościg Moana

Przedostatni konkurs Pucharu Świata w tym sezonie odbył się w Trondheim. Kombinatorzy walczyli ze sobą do ostatnich chwil. Ostateczne zwycięstwo odniósł Norweg Magnus Moan.

Komentarzy: 1

2015-03-12 18:24

Czytaj więcej

PŚ w Lahti: Duet Riessle/Rydzek wygrywa sprint drużynowy

Do ostatnich metrów toczyła się dzisiaj walka o zwycięstwo w sprincie drużynowym. Drużyna Niemiec I (Riessle/Rydzek) do ostatnich metrów odrabiała stratę do Norwegów i to oni ostatecznie byli górą w tym pojedynku.

 

Komentarzy: 12

2015-03-07 13:46

Czytaj więcej

PŚ w Lahti: Zwycięstwo Akito Watabe

Dzisiejszy konkurs indywidualny w fińskim Lahti wygrał Akito Watabe, który na mecie rywalizacji o 3 sekundy wyprzedził Johannesa Rydzeka. Trzeci na metę dobiegł jego rodak, Fabian Riessle, który do zwycięzcy stracił dziś +9.1 sekundy.

 

Komentarzy: 5

2015-03-06 16:26

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p