podmenu

Ankieta

Czy popierasz plany wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na IO w 2022 lub 2026 roku?

Kombinacja Norweska

JohannesRydzek

PŚ w kombinacji: Watabe znów przegrywa na ostatnich metrach, Rydzek z pierwszym triumfem w sezonie! [WYNIKI]

Akito Watabe znów przegrał walkę o zwycięstwo, po raz kolejny godząc się z drugim miejscem. Tym razem jego pogromcą okazał się Niemiec Johannes Rydzek. W Kuopio nie startowali reprezentanci Polski, którzy na krótko wrócili do kraju przed zawodami w Val di Fiemme.

Komentarzy: 7

2016-02-23 15:34

Czytaj więcej
kupczak

PŚ w Lahti: Niemcy na czele, Kupczak z bólem barku zdobył punkty! [WYNIKI]

Niedziela w mglistej i wietrznej Finlandii należała do Niemców - wygrał, p raz trzeci w karierze, Fabian Riessle przed Ericiem Frenzelem. Podium uzupełnił Akito Watabe. Jedyny Polak w stawce, Szczepan Kupczak, walczył do samego końca, dzięki czemu zapisał na swoim koncie 2 cenne punkty do klasyfikacji generalnej. 

Komentarzy: 4

2016-02-21 14:08

Czytaj więcej
Riessle i Rydzek

PŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w zawodach drużynowych, kolejny pech Riibera, Polacy na 9. lokacie [WYNIKI]

Norwegowie i jarl Magnus Riiser z kolejnym nieszczęściem - po wczorajszej dyskwalifikacji dziś 19-latek nie ukończył biegu i prawdopodobnie doznał kontuzji. W obliczu problemów ekipy Wikingów zwycięstwo odniósł pierwszy zespół Niemiec w składzie Johannes Rydzek i Fabian Riessle. Polacy ukończyli zawody na 9. lokacie. 

Komentarzy: 3

2016-02-20 15:54

Czytaj więcej
lahti frenzel

PŚ w kombinacji: Adam Cieślar z punktami, fatalna pomyłka Riibera w Lahti! [WYNIKI]

Choć po serii skoków wyżej plasował się Szczeoan Kupczak, ostatecznie to Adam Cieślar zdobył w piątek kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo z rąk wypuścił za to Jarl Magnus Riiber, który choć przybiegł na metę jako pierwszy, musiał obejść się smakiem wygranej. Tym samym po raz 30. w karierze triumfował Frenzel.

 

Komentarzy: 3

2016-02-19 14:15

Czytaj więcej
lillehammer

YOG Lillehammer: Paweł Twardosz 6. w konkursie kombinacji norweskiej [WYNIKI]

We wtorkowe przedpołudnie młodzi kombinatorzy norwescy startujący w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży (YOG) w Lillehammer stanęli do walki o medale. Wśród nich znalazł się i Polak, Paweł Twardosz, który na trasie biegu przesunął się na 6. miejsce. Zwycięzcą został Niemiec Tim Koop.

Komentarzy: 0

2016-02-16 14:40

Czytaj więcej
kupczak

PK w kombinacji: Biegowa forma Kupczaka nie zachwyca, Polacy znów bez punktów w Ramsau [WYNIKI]

Mimo czterech biało-czerwonych w stawce dzisiejszych zmagań Pucharu Kontynentalnego w Ramsau, znów dorobek punktowy wyniósł okrągłe zero. Martwić może zwłaszcza słaba forma biegowa Szczepana Kupczaka, która nie wróży dobrze jego ewentualnym występom w Pucharze Świata. Dziś Polak zajął 35. miejsce. Po raz drugi w ten weekend zwyciężył Vinzenz Geiger.

Komentarzy: 1

2016-02-14 19:13

Czytaj więcej
szczepan kupczak

PK w kombinacji: Polacy poza trzydziestką w Ramsau [WYNIKI]

W zmaganiach Pucharu Świata mamy przerwę, za to Polacy startują w zawodach „drugiej ligi”, czyli Pucharze Kontynentalnym, jednak i w Ramsau nie zachwycili. Żaden z czterech biało-czerwonych nie zdołał powiększyć punktowego dorobku. Zwyciężył reprezentant Niemiec, Vincenz Geiger. 

Komentarzy: 1

2016-02-13 15:12

Czytaj więcej
cieslar

PŚ: Adam Cieślar z punktami, ale bez najlepszego rezultatu w karierze! [WYNIKI]

Rosnąca przewaga Erica Frenzela nad Akito Watabe na trasie biegu oraz dobra postawa Adama Cieślara, który w Trondheim zanotował jeden z najlepszych rezultatów w karierze, plasując się na 24. miejscu i dopisując do swojego dorobku kolejne punkty - oto skrót dzisiejszych zmagań w Norwegii. Z kolei na 48. lokacie znalazł się Paweł Słowiok. 

 

Komentarzy: 5

2016-02-10 14:22

Czytaj więcej
Graabak

Trondheim: Joergen Graabak z drugim triumfem w PŚ, osamotniony Cieślar 37. [WYNIKI]

Pierwsza zawody PŚ w Trondheim, które zastąpiły jeden z odwołanych konkursów w Ruce, padły łupem mistrza olimpijskiego z Soczi, Joergena Graabaka, któremu udało się wyprzedzić Erica Frenzela i młodego Riibera. Adam Cieślar, pod nieobecność swojego rówieśnika, Pawła Słowioka, nie zdołał powiększyć punktowego dorobku.

Komentarzy: 0

2016-02-09 16:08

Czytaj więcej
słowiok

PŚ Trondheim: Kwalifikacje ponownie dla Watabe, Słowiok poza konkursem [WYNIKI PCR]

Zła passa polskich kombinatorów norweskich trwa, a wraz z upływającym sezonem wydaje się coraz słabsza, co pokazały kwalifikacje w norweskim Trondheim, których nie przebrnął Paweł Słowiok. Ponownie klasę na skoczni pokazał Akito Watabe, a formę utrzymują Eric Frenzel i jarl Magnus Riiber. 

Komentarzy: 0

2016-02-09 09:38

Czytaj więcej
Jan Łowisz

Niedziela nie była dla nas - Polacy poza trzydziestką PK w kombinacji w Planicy [WYNIKI]

Popularne powiedzenie „Niedziela będzie dla nas” dzisiaj się nie sprawdziło i podobnie jak wczoraj biało-czerwoni nie zdołali awansować do czołowej trzydziestki i ze Słowenii wyjadą bez punktów. Zdobyli jednak co innego - cenne doświadczenie. Najlepiej spisał się 19-letni Austriak, Bernhard Flaschenberger.

Komentarzy: 2

2016-02-07 17:54

Czytaj więcej
Riiber

PŚ Oslo: Riiber przełamuje niemiecko-japońską dominację, Cieślar 37. [WYNIKI]

Jarl Magnus Riiber, który prowadził po zmaganiach na skoczni w norweskim Oslo nie dał wyrwać sobie zwycięstwa i przełamał passę Erica Frenzela, który jednak po raz kolejny znalazł się na podium. Polacy po raz kolejny nie błyszczeli, a Adam Cieślar nie wykorzystał szansy na punkty i zajął 37. miejsce.

Komentarzy: 7

2016-02-06 17:00

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p