podmenu

Ankieta

Czy popierasz plany wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na IO w 2022 lub 2026 roku?

Kombinacja Norweska

Twardosz_Pawel_fot_Alicja_Kosman_PZN

MŚJ w kombinacji: Paweł Twardosz ponownie w czołowej trzydziestce [WYNIKI]

Ostatni dzień zmagań w ramach Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywanych w szwajcarskim Kanderstegu to dla kombinatorów skok na obiekcie normalnym oraz bieg na 5 kilometrów. Dobrą dyspozycję ponownie potwierdził Paweł Twardosz, plasując się w czołowej trzydziestce. Niestety pozostałym Polakom zabrakło nieco sekund, szkoda zwłaszcza Piotra Kudzi, który był 34. Złoty medal powędrował do Słoweńca Vid Vrhovnika..

Komentarzy: 2

2018-02-03 17:33

Czytaj więcej
Twardosz_Pawel_fot_Julia_Piatkowska_SkokiPolska

MŚJ w kombinacji: Twardosz w „30” konkursu indywidualnego, upadek Kasi Harsche i 12. lokata Polaków w „drużynówce” [WYNIKI]

Trwające Mistrzostwa Świata Juniorów w szwajcarskim Kandersteg zdążyły wyłonić pierwszych zwycięzców w kombinacji norweskiej, a dziewczęta wystartowały w pierwszym w historii, testowym konkursie kobiet w dwuboju. W zmaganiach indywidualnych panów bardzo dobrze wypadł Paweł Twardosz, trochę słabiej poszło biało-czerwonym w zmaganiach drużynowych. Ogromnego pecha miała niestety Kasia Harsche. Poniżej wyniki wszystkich konkursów.

Komentarzy: 3

2018-02-02 00:37

Czytaj więcej
Słowiok_Paweł_fot_Sandra_Volk

Kombinacja: Watabe triumfuje w Nordic Combined Triple i obejmuje prowadzenie w PŚ, Paweł Słowiok 26. [WYNIKI]

Akito Watabe po raz pierwszy w historii rozgrywanego od 2014 roku cyklu Nordic Combined Triple był w stanie zakończyć niemiecką passę w tym cyklu i odnieść przekonujące zwycięstwo nie tylko w nim, ale i we wszystkich zawodach. Jedynym Polakiem, który wystąpił we wszystkich trzech konkursach, był Paweł Słowiok, który po dyskwalifikacji Tomasa Portyka zajął 26. miejsce.

Komentarzy: 11

2018-01-28 16:57

Czytaj więcej
słowiok

Kombinacja: Paweł Słowiok punktuje w Seefeld! [WYNIKI]

Akito Watabe odniósł drugi triumf w tedorocznym Nordic Combined Triple - po wczorajszym triumfie w skojkach i biegu na 5 kilometrów tym razem okazał się najlepszy na dwa razy dłuższym dystansie. Bardzo dobrze spisał się dzisiaj Paweł Słowiok, zdobywając punkty.

Komentarzy: 1

2018-01-27 16:03

Czytaj więcej
kn

Nordic Combined Triple: Pierwszy etap dla Watabe, Polacy bez punktów [WYNIKI]

Akito Watabe okazał się najlepszy w pierwszej części zmagań w ramach Nordic Combined Triple w austriackim Seefeld. Na arenach przyszłorocznych MŚ Japończyk na ostatniej prostej pokonał Jarla Magnusa Riibera. Polacy niestety nie zdobyli ani punktu, najlepszy był ponownie Paweł Słowiok.

Komentarzy: 8

2018-01-26 17:37

Czytaj więcej
Kupczak_Szczepan_WC_Lillehammer_fot_FIS

Nordic Combined Triple: Szczepan Kupczak w czołowej dziesiątce PCR [WYNIKI]

Kwalifikacjami do jutrzejszego konkursu rozpoczął się weekendowy cykl Nordic COmbined Triple rozgrywany rokrocznie w austriackim Seefeld. Świetnie w rundzie kwalifikacyjnej spisał się Szczepan Kupczak, zajmując 9. lokatę. Nie najlepiej zmagania rozpoczął za to Wojciech Marusarz – od dyskwalifikacji…

Komentarzy: 4

2018-01-25 15:36

Czytaj więcej
słowiok

Kombinacja: Indywidualny konkurs w Chaux-Neuve dla Jana Schmida Polacy bez punktów [WYNIKI]

Jan Schmid odniósł kolejne w tym sezonie zwycięstwo w zawodach kombinacji norweskiej, tym razem rozgrywanym we francuskim Chaux-Neuve. Polacy, choć mieli szanse na punkty, to na trasie biegu nie byli w stanie doścignąć lepiej dysponowanych rywali i ostatecznie skończyli zmagania poza trzydziestką.

Komentarzy: 2

2018-01-20 13:31

Czytaj więcej
słowiok

PŚ w kombinacji: Wszyscy Polacy z awansem do konkursu w Chaux-Neuve [WYNIKI PCR]

Kolejne zawody PŚ w kombinacji zaplanowano we francuskim Chaeux-Neuve. Na skoczni o rozmiarze HS-118 wszyscy Polacy zdołali awansować do konkursu, najlepiej wypadł Paweł Słowiok.

Komentarzy: 5

2018-01-19 14:25

Czytaj więcej
Graabak

Kombinacja: Joergen Graabak zwycięża w Val di Fiemme, Polacy bez punktów [WYNIKI]

Joergen Graabak zwycięstwem rozpoczął włoski weekend PŚ w kombinacji w Val di Fiemme, a za jego plecami pasjonującą walkę o podium zaliczyli Johannes Rydzek, Jan Schmid i Lukas Klapfer. Polacy niestety zawiedli - żaden z biało-czerwonych nie zdobył punktów. w czwartej dziesiątce zmagania zakończyli Paweł Słowiok i Adam Cieślar.

Komentarzy: 1

2018-01-12 13:50

Czytaj więcej
Kupczak_Szczepan_WC_Lillehammer_fot_FIS

PŚ w kombinacji: Polacy awansują do piątkowych zawodów, słabe skoki Słowioka i Cieślara [WYNIKI PCR]

W czwartkowe przedpołudnie kombinatorzy rozpoczęli weekend z PŚ w kombinacji we włoskim Val di Fiemme. Na obiekcie K120 / HS-135 walczyli o kwalifikację do konkursu. Biało-czerwoni w komplecie awansowali do zawodów, ale skoki Adama Cieślara i Pawła Słowioka nie napawają niestety optymizmem.

Komentarzy: 0

2018-01-11 14:55

Czytaj więcej
Kudzia_Piotr_Julia_Piatkowska_SkokiPolska

Piotr Kudzia błysnął na zawodach FIS Youth Cup w Harrachovie [WYNIKI]

W miniony weekend na kompleksie skoczni w  czeskim Harrachovie młodzi kombinatorzy walczyli o punkty do klasyfikacji cyklu FIS Youth Cup. Świetnie spisał się członek kadry juniorów Piotr Kudzia, który uplasował się najpierw na czwartym, a potem na trzecim miejscu! Liczna grupa biało-czerwonych uplasowała się w czołowej dziesiątce.

Komentarzy: 0

2018-01-09 15:27

Czytaj więcej
słowiok

PK w kombinacji: Paweł Słowiok ponownie w czołowej trójce! [WYNIKI]

Dobra passa Pawła Słowioka w zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal trwa. Dziś, podobnie jak wczoraj, Polak dzięki dobremu występowi na trasie biegu zdołał awansować na podium. Niestety pozostali biało-czerwoni nie poszli w jego ślady – ani Adam Cieślar, ani Szczepan Kupczak nie pojawili się na starcie biegu.

Komentarzy: 1

2018-01-07 14:20

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p