podmenu

Ankieta

Czy popierasz plany wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na IO w 2022 lub 2026 roku?

Kombinacja Norweska

MANNINEN PO ZWYCIĘŻA PO RAZ 47.

Dzisiejsze zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Oberhofie przejdą do historii narciarstwa. Hannu Manninen odniósł w nich 47 pucharowe zwycięstwo i tym samym został samodzielnym liderem klasyfikacji wszech czasów FIS wyprzedzając Matti Nykaenena i Bjoerna Daehlie mających po 46 zwycięstw.Drugie miejsce zajął Felix Gottwald, który awansował z 27 miejsca. Trzeci miejsce dla prowadzącego po skokach lidera PŚ Jasona Lamy Chappuis.Polacy niestety nie obronili miejsc jakie zajmowali po skokach Tomasz Pochwała spadł z 33 na 39 miejsce, a Paweł Słowiok z 42 na 46.Wyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: FIS/w

Komentarzy: 0

2010-01-02 17:03

Czytaj więcej

LAMY CHAPPUIS PROWADZI W OBERHOFIE.

Również kombinatorzy po świątecznej przerwie wrócili do rywalizacji w Pucharze Świata. W dniu dzisiejszym rywalizują na skoczni HS 140 w Oberhofie oraz w biegu na 10km metodą Gundersena.Po skokach prowadzi lider PŚ Jason Lamy Chappuis, 3 sek za nim do biegu wystartuje Tino Edelmann, a na trzecim miejscu po skokach plasuje się Wilhelm Denifl który traci 8sek do prowadzącego Francuza. Na 33 miejscu ze stratą 1min 29sek plasuje się Tomasz Pochwała, natomiast Paweł Słowiok zajmuje 42 miejsce ze stratą 1min 59sek.Start biegu o godzinie 16.15W załączniku lista startowa do biegu oraz wyniki skoków.

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2010-01-02 14:48

Czytaj więcej

OPA ALPEN CUP W KOMBINACJI.

W miniony weekend w austriackim Seefeld rozegrano 5 i 6 edycję Alpen Cup-u w kombinacji norweskiej.W zawodach startowała dwójka naszych zawodników Andrzej Gąsienica z TS Wisła Zakopane i Stanisław Biela z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre.W pierwszych sobotnich zawodach Andrzej Gąsienica zajmował po skokach pierwsze miejsce, jednak 50 czas biegu zepchnął go na 32 pozycję.Stanisław Biela ukończył kombinację na 49 pozycji.W drugim dniu Gąsienica dziewiąty po skokach pobiegł już zdecydowanie lepiej.W biegu osiągnął 34 czas co pozwoliło mu zając 21 miejsce.Stasiu Biela poprawił się o 5 miejsc w stosunku do dnia poprzedniego i ostatecznie został sklasyfikowany na 44 pozycji.W załączniku także ranking Alpen Cup-u w kombinacji.Na 7 miejscu jest Paweł Słowiok z Wisły Ustronianki, który startował w 4 z 6-ciu rozegranych edycji, a na miejscu 17 znajduje się jego klubowy kolega Adam Cieślar.Nie wiem czy nie lepszym miejscem rozwoju młodych zawodników jest Alpen Cup.Starty młodzieży w PŚ są chyba przedwczesne.Słowiok wygrywający klasyfikację Alpen Cup-u to jest wynik, który idzie w świat,ten sam zawodnik plasujący się na końcu stawki w PŚ to......no właśnie!Poza tym daje się zauważyć słabe przygotowanie biegowe naszych kombinatorów.Patrząc na wyniki PŚ w kombinacji to w poszczególnych edycjach zwyciężają raczej "biegacze" niż "skoczkowie".na zdjęciu Paweł Słowiokw załączniku wyniki dwóch edycji oraz ranking Alpen Cup-u po 6 edycjach.

Autor: sven
Źródło: w

Komentarzy: 0

2009-12-21 19:49

Czytaj więcej

KIRCHEISEN NAJLEPSZY W RAMSAU.

Zwycięstwem Bjoerna Kircheisena zakończyły się zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Reprezentant Niemiec zaledwie o 0,4sek wyprzedził Norwega Magnusa Moan, trzeci ze stratą 0,7sek był Felix Gottwald. Lider Pucharu Świata Jason Lamy Chappuis prowadzący po skokach ostatecznie zajął 8 miejsce. Po skokach bardzo dobrze zapowiadał się występ Tomasza Pochwały, niestety po raz kolejny słabszy bieg zepchnął Polaka z 6 na 33 miejsce. 27 po skokach Paweł Słowiok również stracił w biegu i ostatecznie uplasował się na 46 miejscu.Wyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2009-12-20 16:52

Czytaj więcej

CHAPPUIS RZĄDZI W KOMBINACJI.

Kolejne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej i kolejne zwycięstwo Jasona Lamy Chappuis. Było to 4 zwycięstwo Francuza w 6 zawodach tego sezonu. Drugie miejsce zajął prowadzący po skokach Tino Edelmann, trzecie Alessandro Pittin z Włoch. Najszybszy czas biegu zanotował Magnus Moan, jednak wystarczyło to "tylko" do awansu z 56 na 15 miejsce. Polskę dziś reprezentowali Tomasz Pochwała, który zajął 34 miejsce i Andrzej Zarycki, który był 52.FOTO:sporever.frWyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2009-12-19 18:22

Czytaj więcej

CHAPPUIS ZNÓW NAJLEPSZY.

Francuz Jason Lamy Chappuis zwyciężył w rozgrywanych dziś w austriackim Ramsau zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Zawody te zostały przeniesione z Harrachova, gdzie w zeszłym tygodniu nie było warunków do rozegrania zawodów PŚ. Francuz po skokach zajmował 2 miejsce, jednak prowadzący po skokach reprezentant gospodarzy Christoph Bieler zanotował dziś zdecydowanie słabszy bieg i spadł na 17 miejsce. Lider Pucharu Świata wyprzedził o 2.7sek Felixa Gottwalda, który po raz pierwszy od swojego powrotu stanął na podium PŚ. Trzeci ze stratą 7,1sek był Magnus Moan, który dzięki fenomenalnemu biegowi awansował z 43 miejsca.W zawodach po raz kolejny zobaczyliśmy 2 naszych reprezentantów, ale tym razem byli to juniorzy Paweł Słowiok i Adam Cieślar. Młodzi zawodnicy z klubu KS Wisła Ustronianka, dla których był to zaledwie 2 start w Pucharze Świata uplasowali się odpowiednio na 52 i 55. Trzeba przyznać, że bliski sprawienia nam pozytywnej niespodzianki, a sobie wspaniałego prezentu był obchodzący dziś 17 urodziny Adam Cieślar, który po skokach zajmował 14 miejsce. I przy okazji: Wszystkiego najlepszego od redakcji "skipol.pl"!!!.Wyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2009-12-18 18:01

Czytaj więcej

EDELMANN NAJLEPSZY W LILLEHAMMER.

6.12. W Lillehammer kombinatorzy znów rywalizowali w biegu metodą Gundersena na dystansie 10km. Dziś najlepszy okazał się zajmujący po skokach 8 miejsce reprezentant Niemiec Tino Edelman, który o 2.2 sekundy wyprzedził Fina Anssi Koivuranta. 0.1 sekundy za nim finiszował Jason Lamy Chappuis. Najlepszy czas biegu zanotował Magnus Moan, który dzięki temu awansował z 38 na 9 pozycję. Wilhelm Denifl, który jako pierwszy wyruszył na trasę biegu finiszował 14. Polacy znów niestety pokazali, że bieg nie jest ich mocną stroną Tomasz Pochwała spadł z 26 na 42 pozycję, a Marcin Mąka z 46 na 52 miejsce.FOTO:Tino Edelman/daylife.comWyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2009-12-06 14:15

Czytaj więcej

PO SKOKACH PROWADZI DENIFL.

6.12. Lillehammer drugi dzień zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.Po skokach prowadzi Austriak Wilhelm Denifl za nim ze stratą 14 sekund jest Fin Anssi Koivuranta, a na trzecim miejscu za stratą 17 sekund do lidera uplasował się wczorajszy zwycięzca Jason Lamy Chappuis z Francji. Polacy: Tomasz Pochwała jest 26 ze stratą +1:15, a Marcin Mąka 46 (+1:57).FOTO: prowadzący po skokach Wilhelm Denifl/daylife.comWyniki skoków w załączniku:

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2009-12-06 11:11

Czytaj więcej

W LILLEHAMMER JEDNAK CHAPPUIS.

W rozegranych dziś w norweskim Lillehammer zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej triumfował prowadzący po skokach Francuz Jason Lamy Chappuis. 0.1 sekundy za nim na metę wbiegł Norweg Petter Tande. Trzecie miejsce zajął Niemiec Eric Frenzel. Najlepszy czas biegu zanotował Mikko Kokslien z Norwegi, który dzięki temu awansował z 56 na 16 miejsce. Nie popisali się reprezentanci Polski Marcin Mąka spadł na 59 miejsce, a tuż za nim uplasował się Tomasz Pochwała.Wyniki w załączniku:

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2009-12-05 15:13

Czytaj więcej

PO SKOKACH NA CZELE FRANCUZ.

W rozgrywanym dziś w norweskim Lillehammer Pucharze Świata w kombinacji norweskiej po skokach prowadzi Francuz Jason Lamy Chappuis. Drugi ze stratą 12 sekund jest Niemiec Eric Frenzel, a trzeci jego rodak Tino Edelmann tracący do lidera 14 sekund. Polacy Marcin Mąka jest 47 ze stratą 1 minuty 50 sekund, a Tomasz Pochwała 63 ze stratą 2 minut 48 sekund.W załączniku wyniki po skokach:

Autor: huk
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2009-12-05 13:53

Czytaj więcej

MANNINEN ZNÓW WYGRYWA.

29.11. Kuusamo Puchar Świata w Kombinacji Norweskiej HS 142 Gundersen 10km techniką dowolną.Po skokach prowadził Estończyk Aldo Leetoja. Drugi ze stratą 5 sekund był Niemiec Eric Frenzel, a trzeci był lider Pucharu Świata Francuz Jason Lamy Chappuis. Na mecie najlepszy okazał się jednak Fin Hannu Manninen, który po pasjonującym finiszu nie pozostawił złudzeń Niemcowi Tino Edelmannowi. Obydwaj zawodnicy dzięki dobremu biegowi awansowali z dalszych miejsc które zajmowali po skokach (Manninen był po skokach 10 i miał 3 czas biegu, Edelmann dzięki 2 czasowi biegu awansował z 13 pozycji). Miejsce na najniższym podium zajął Eric Frenzel. Jason Lamy Chappuis ostatecznie zajął 5 miejsce i stracił żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata na rzecz Manninena. Prowadzący po skokach Estończyk został sklasyfikowany na 33 miejscu, a najlepszym czasem biegu mógł się pochwalić Norweg Magnus Moan, który z 47 awansował na 28 miejsce. Polacy Tomasz Pochwała, będący po skokach na 34 miejscu ostatecznie uplasował się na 39 pozycji, a Marcin Mąka z 29 spadł na 48 miejsce.Teraz zawodnicy przenoszą się do Norweskiego Lillehammer gdzie w najbliższy weekend rywalizować będą na skoczni HS 140 i w biegu na 10km metodą Gundersena.FOTO:spox.com

Autor: huk
Źródło: w

Komentarzy: 0

2009-11-30 14:12

Czytaj więcej

JASON CHAPPUIS ZWYCIĘŻA W KUUSAMO.

Pierwsze zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej wygrał Francuz Jason Chappuis.Francuz zajmujący po skokach pierwsze miejsce wybiegł na trasę z prawie półminutową przewagą nad goniącą go grupą zawodników.Niemiec Eric Frenzel i Finowie Anssi Koivuranta i Jaakko Tallus próbowali gonić Francuza, jednak dobrze biegnący Chappuis kontrolował bieg.Wielki comeback był udziałem reprezentanta gospodarzy legendarnego Hannu Maninena.Fin, który czterokrotnie tryumfował w klasyfikacji generalnej PŚ, wrócił po półtorarocznej przerwie i to z jakim rezultatem.Zajmując po skokach 14 miejsce, odrobił na trasie biegu minutę i 20 sekund i na ostatnim podbiegu przed metą zapewnił sobie drugie miejsce.Trzecie miejsce zajął Eric Frenzel.W zawodach tej rangi wystartowała po raz pierwszy (oprócz startów w Polsce) dwójka naszych zawodników Tomasz Pochwała i Marcin Mąka.Po skokach Pochwała został sklasyfikowany na 24 miejscu, a Mąka na 39 pozycji.Niestety bieg nie jest na razie mocną stroną naszych reprezentantów,Pochwała kombinację ukończył na 39 miejscu, a Mąka na 54.wyniki w załączniku

Autor: sven
Źródło: w

Komentarzy: 0

2009-11-28 15:09

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p