podmenu

Ankieta

tymczasowy brak ankiety 5 - termin głosowania minął

Kombinacja Norweska

RIIBER

Puchar Świata w Lillehammer: Westvold Hansen i Riiber najlepsi w sobotnich zawodach. Joanna Kil na 18 miejscu!

W dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer ponownie mogliśmy obejrzeć norweską dominację. Zarówno wśród kobiet, jak i wśród panów całe podium zgarnęli Norwegowie. Po zwycięstwo sięgnęła Gyda Westvold Hansen oraz Jarl Magnus Riiber. Joanna Kil spisała się minimalnie lepiej niż w piątek i zajęła dziś 18 miejsce.

Komentarzy: 0

2023-12-02 16:32

Czytaj więcej
fis

Puchar Świata w Lillehammer: Westvold Hansen wygrywa, Joanna Kil 19!

Puchar Świata w kombinacji norweskiej kobiet rozpoczął się tydzień później niż zawody mężczyzn. W dzisiejszych zawodach otwierających sezon 2023/2024 najlepsza była Gyda Westvold Hansen, co nikogo nie powinno dziwić. Przewaga Norweżki nad swoimi rodaczkami, które zajęły dwa kolejne miejsca nie była jednak aż tak duża, jak zdarzało się to w poprzednich sezonach. Jedyna Polka w stawce, Joanna Kil zajęła 19 miejsce.

Komentarzy: 0

2023-12-01 19:29

Czytaj więcej
RIIBER

Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Ruce: Fantastyczny skok i kolejne zwycięstwo Riibera!

Jarl Magnus Riiber okazał się bohaterem otwierającego weekendu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ruce. Norweg w dzisiejszym konkursie oprócz zwycięstwa w zawodach wygrał również turniej Ruka Triple. Niedzielne zawody zakończył natomiast fanatstycznym skokiem na odległość aż 153,5 metra i tym samym przekroczył rozmiar skoczni (hs) aż o 11,5 metra! 

Komentarzy: 0

2023-11-26 20:03

Czytaj więcej
riiber

Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Ruce: Jarl Magnus Riiber z kolejnym zwycięstwem w karierze.

Sobota oznaczała dla kombinatorów norweskich kolejne zawody ondywidualne w Ruce. Tym razem zawodnicy mieli do oddania jeden skok na dużej skoczni w Ruce (hs142), a następnie zmierzyli się na trasie biegowej, gdzie mieli do pokonania 10 kilometrów. Złudzeń rywalom nie pozostawił Jarl Magnus Riiber, który sięgnął po kolejne zwycięstwo w karierze.

Komentarzy: 0

2023-11-25 19:16

Czytaj więcej
ruka skocznia

Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Ruce: Zwycięstwo Oftebro i norweskie podium na inaugurację sezonu!

Po dłuższej przerwie kombinacja norweska wraca na skipola. Inauguracyjne zawody Pucharu Świata 2023/2024 wygrał Jens Luraas Oftebro. Norwegowie zajęli dzisiaj całe podium, drugi był Jarl Magnus Riiber, a trzeci Joergen Graabak. Zawody zostały rozegrane w nowej formule, tzw. Compact, która polega na tym, że straty czasowe przed biegiem są z góry ustalone względem miejsc zajmowanych po skokach, bez względu na to ile punktów różnicy było między posczególnymi zawodnikami po tej części rywalizacji. Straty te nie są jednak duże więc taka forma rywalizacji zdecydowanie sprzyja lepszym biegaczom niż skoczkom. Kombinatorzy rywalizowali na skoczni Rukatunturi (hs 142) w Ruce, a następnie musieli pokonać dystans 7,5 kilometra na trasie biegowej.      

Komentarzy: 0

2023-11-24 21:47

Czytaj więcej
riiber

Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Lahti: Jarl Magnus Riiber wygrywa finałowe zawody, Johannes Lamparter z kryształową kulą!

Fińskie Lahti było w tym sezonie ostatnim przystankiem podczas rywalizacji w ramach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej i w biegach narciarskich oraz przedostatnimi zawodami w tegorocznym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. W zawodach kombinatorów na które składały się łącznie trzy konkursy: piątkowy sprint drużynowy, oraz sobotnie i niedzielne zawody indywidualne kończące sezon Pucharu Świata 2022/2023. W sprincie drużynowym najlepsi okazali się Niemcy, a indywidualnie dwukrotnie wygrywał Jarl Magnus Riiber. Kryształową kulę już w sobotę zapewnił sobie natomiast Johannes Lamparter z Austrii. Dla młodego dwuboisty jest to pierwsza wygrana w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i tym samym pierwsza krzyształowa kula w karierze.   

Komentarzy: 0

2023-03-26 20:38

Czytaj więcej
RIIBER

Mistrzostwa Świata w Planicy: Jarl Magnus Riiber z czwartym złotym medalem! Andrzej Szczechowicz 46.

Sobota oznaczała dla kombinatorów norweskich ostatnie zawody na tegorocznych mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. Jarl Magnus Riiber po raz kolejny nie pozostawił swoim rywalom żadnych złudzeń i sięgnął po kolejny złoty medal na tych mistrzostwach. Norweg wygrał dzisiaj z przewagą ponad minuty nad drugim Jensem Luraasem Oftebro. Brązowy medal zdobył lider Pucharu Świata Johannes Lamparter. Jedyny Polak w stawce, Andrzej Szczechowicz nie może zaliczyć dzisiejszego wystepu do udanych. Polak zajął bowiem dopiero 46 miejsce. 

Komentarzy: 1

2023-03-04 17:11

Czytaj więcej
riiber

MŚ w Planicy: Norwegia najlepsza w konkursie drużynowym kombinatorów oraz w zawodach drużyn mieszanych!.

Po konkursach indywidualnych kobiet i mężczyzn w kombinacji norweskiej rozegranych na normalnej skocznie i dystansie 5 kilometrów w przypadku kobiet i 10 kilometrów w przypadku mężczyzn przyszedł czas na zmagania drużynowe. Najpierw doszło do rywalizacji drużyn mieszanych, a dzisiaj odbył się konkurs drużynowy mężczyzn. W obu zawodach wygrała reprezentacja Norwegii. Polacy nie startowali.

Komentarzy: 1

2023-03-01 22:10

Czytaj więcej
RIIBER

MŚ w Planicy: Zwycięski powrót Riibera! Szczechowicz 42.

Jarl Magnus Riiber okazał się najlepszy w dzisiejszym konkursie indywidualnym na normalnej skoczni i biegu na 10 kilometrów w kombinacji norweskiej. Norweg, który w ostatnim czasie musiał mierzyć się z wieloma problemami zdrowotnymi przez co stracił szansę na kolejną kryształową kulę w karierze w dziejszym konkursie nie pozostawił rywalom złudzeń i pewnie sięgnął po tytuł mistrza świata. Jedyny Polak w stawce, Adnrzej Szczechowicz zajął 42 pozycję. 

Komentarzy: 1

2023-02-25 23:39

Czytaj więcej
planica 2023

Mistrzostwa Świata w Planicy: Gyda Westvold Hansen ze złotym medalem, Joanna Kil na 19 miejscu!

Od rywalizacji kobiet zaczęły się tegoroczne mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy dla przedstawicieli kombinacji norweskiej. W piątkowe popołudnie złoty medal powędrował do Gydy Westvold Hansen z Norwegii, która obroniła tytuł wywalczony dwa lata wcześniej w niemieckim Oberstdorfie. Jedyna Polska w stawce, Joanna Kil zajęła 19 miejsce.  

Komentarzy: 0

2023-02-24 16:23

Czytaj więcej
kn

Youth Cup w kombinacji norweskiej rozegrano dzisiaj w czeskim Harrachovie, Polacy w TOP 10 [WYNIKI]

Nasi młodzi kombinatorzy norwescy przygotowujący się do udziału w EYOF 2023 startowali dzisiaj w zawodach Youth Cup w czeskim Harrachovie. Rywalizowano na obiekcie K70 i na trasie 5-cio kilometrowego biegu.

Komentarzy: 0

2023-01-07 18:59

Czytaj więcej
riiber

Puchar Świata w Ramsau: Jarl Magnus Riiber i Gyda Westvold Hansen ponownie najlepsi. Joanna Kil z punktami!

Po zawodach Pucharu Świata w Lillehammer najlepsi kombinatorzy i kombinatorki przenieśli się do Austrii, a konkretnie do Ramsau, gdzie rywalizowali dzisiaj w pierwszych z dwóch zaplanowanych na ten weekend konkursów. Wśród panów wygrał tradycyjnie Jarl Magnus Riiber, a u pań również bez niespodzianek, bowiem po zwycięstwo sięgnęła Gyda Westvold Hansen. Z dobrej strony pokazała się Joanna Kil, która w swoim debiucie w Pcuharze Świata sięgnęła po pierwsze punkty zajmując 19 miejsce. Andrzej Szczechowicz niestety nie zdobył dzisiaj punktów.   

Komentarzy: 0

2022-12-16 16:09

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p