Ankieta

tymczasowy brak ankiety 5 - termin głosowania minął

Kombinacja Norweska

ANDRZEJ ZARYCKI MISTRZEM POLSKI W KOMBINACJI NORWESKIEJ.

Andrzej Zarycki reprezentujący LKS Poroniec Poronin został Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej.Najpierw zawodnicy rywalizowali na Średniej Krokwi, a następnie do pokonania mieli 10km.Zarycki po skokach zajmował 7 miejsce, a w biegu uzyskał drugi czas.Drugie miejsce, ze stratą 6.8sek zajął Adam Cieślar KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk, który dzięki najlepszemu biegowi awansował z 12 miejsca.Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant AZS AWF Katowice Mateusz Wantulok (3 po skokach i 4 czas biegu). Jego strata do zwycięzcy wyniosła 34.6.Na 4 miejsce z 20 awansował kolejny zawodnik z Wisły Paweł Słowiok. Na 5 miejscu uplasował się Stanisław Biela UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane, a 6 miejsce zajął Michał Pyclik AZS AWF Katowice.Zawody ukończyło 39 zawodników w tym liczna grupa zawodników z Rosji.W załączniku pełne wyniki

Autor: huk
Źródło: TZN

2010-12-22 18:38

MISTRZEM OOM 2010 ANDRZEJ GĄSIENICA.

Mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kombinacji norweskiej -kategoria junior B-został zawodnik TS Wisła Zakopane Andrzej Gąsienica.Andrzej nie pozostawił rywalom najmniejszych złudzeń, zwyciężył zarówno na skoczni jak też na trasie biegowej.Jego przewaga na mecie biegu wyniosła minutę i pięć sekund.Medal srebrny wywalczył Szczepan Kupczak z SSR Sokół Szczyrk.Po skokach zawodnik ze Szczyrku zajmował 4 lokatę jednak dobry bieg (3 czas) pozwolił mu awansować na drugi stopień podium.Trzecie miejsce i medal brązowy dla zawodnika AZS Zakopane Wojciecha Marusarza.Marusarz najwięcej "zarobił" na trasie biegowej,po skokach był sklasyfkowany na 7 miejscu, jednak bardzo dobry bieg (2 czas) pozwolił mu wskoczyć na podium.Dodajmy, że dwóch sekund zabrakło do medalu jego koledze klubowemu Andrzejowi Szlembarskiemu, który zajął czwarte miejsce. na zdjęciu zwycięzca-Andrzej Gąsienica,FOTO:sportowe-podhale.plwyniki w załączniku