podmenu

Ankieta

Czy uważasz, że krytyka J.Michalczuka i A.Tajnera w kontekście podejścia do dwuboju zimowego jest zasadna?

Kombinacja Norweska

Pochwała i Gąsienica zwyciężają w Lotos Cup w Szczyrku [ZBIORCZE WYNIKI]

Dziś w Szczyrku i na trasach Kubalonki w ramach cyklu Lotos Cup rywalizowali kombinatorzy norwescy. Organizatorzy obawiali się, że nie uda się dziś rozegrać konkursu skoków, ale warunki okazały się łaskawe i nie trzeba było używać wczorajszej rundy prowizorycznej (czyli pierwszej serii konkursu skoków). Wśród seniorów zwyciężył Tomasz Pochwała, w grupie juniorów A wygrał Andrzej Gąsienica, a w kategorii juniora B najlepszy okazał się Kacper Kupczak.
Komentarzy: 9

2012-12-29 15:02

Czytaj więcej

LKS Klimczok Bystra na zakończenie OOM.

Zawodnicy drużyny LKS Klimczok Bystra w składzie Jakub Wolny i Damian Żyła zwyciężyli w sprincie drużynowym na zakończenie OOM Śląsk 2012.

Drugie miejsce przypadło zawodnikom SSR LZS Sokół Szczyrk Dawidowi Osińskiemu i Kacprowi Kupczakowi. Trzecie miejsce dla Jakuba Przybyły i Marcina Budza z WKS Zakopane.

Niespodzianką jest ostatnie miejsce po nieudanych skokach zawodników UKS Sołtysianie Stare Bystre Stanisława Bieli i Damiana Urbasia multimedalistów tegorocznej Olimpiady.

Wyniki tutaj
Komentarzy: 0

2012-02-06 20:53

Czytaj więcej

Cieślar i Biela po raz drugi.

Adam Cieślar z AZS AWF Katowice oraz Stanisław Biela z UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane wygrali drugi, bardzo mroźny konkurs kombinacji norweskiej rozgrywany w ramach OOM Śląsk 2012.
Komentarzy: 0

2012-02-03 16:05

Czytaj więcej

Cieślar i Biela ze złotem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzierzy.

Adam Cieślar reprezentujący AZS AWF Katowice oraz Stanisław Biela z UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane zwyciężyli w pierwszym konkursie kombinacji norweskiej w ramach OOM Śląsk 2012.
Komentarzy: 0

2012-02-02 12:32

Czytaj więcej

ANDRZEJ ZARYCKI MISTRZEM POLSKI W KOMBINACJI NORWESKIEJ.

Andrzej Zarycki reprezentujący LKS Poroniec Poronin został Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej.Najpierw zawodnicy rywalizowali na Średniej Krokwi, a następnie do pokonania mieli 10km.Zarycki po skokach zajmował 7 miejsce, a w biegu uzyskał drugi czas.Drugie miejsce, ze stratą 6.8sek zajął Adam Cieślar KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk, który dzięki najlepszemu biegowi awansował z 12 miejsca.Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant AZS AWF Katowice Mateusz Wantulok (3 po skokach i 4 czas biegu). Jego strata do zwycięzcy wyniosła 34.6.Na 4 miejsce z 20 awansował kolejny zawodnik z Wisły Paweł Słowiok. Na 5 miejscu uplasował się Stanisław Biela UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane, a 6 miejsce zajął Michał Pyclik AZS AWF Katowice.Zawody ukończyło 39 zawodników w tym liczna grupa zawodników z Rosji.W załączniku pełne wyniki

Autor: huk
Źródło: TZN

Komentarzy: 0

2010-12-22 18:38

Czytaj więcej

MISTRZEM OOM 2010 ANDRZEJ GĄSIENICA.

Mistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kombinacji norweskiej -kategoria junior B-został zawodnik TS Wisła Zakopane Andrzej Gąsienica.Andrzej nie pozostawił rywalom najmniejszych złudzeń, zwyciężył zarówno na skoczni jak też na trasie biegowej.Jego przewaga na mecie biegu wyniosła minutę i pięć sekund.Medal srebrny wywalczył Szczepan Kupczak z SSR Sokół Szczyrk.Po skokach zawodnik ze Szczyrku zajmował 4 lokatę jednak dobry bieg (3 czas) pozwolił mu awansować na drugi stopień podium.Trzecie miejsce i medal brązowy dla zawodnika AZS Zakopane Wojciecha Marusarza.Marusarz najwięcej "zarobił" na trasie biegowej,po skokach był sklasyfkowany na 7 miejscu, jednak bardzo dobry bieg (2 czas) pozwolił mu wskoczyć na podium.Dodajmy, że dwóch sekund zabrakło do medalu jego koledze klubowemu Andrzejowi Szlembarskiemu, który zajął czwarte miejsce. na zdjęciu zwycięzca-Andrzej Gąsienica,FOTO:sportowe-podhale.plwyniki w załączniku

Autor: kace
Źródło: tatrasport

Komentarzy: 0

2010-02-18 16:09

Czytaj więcej

EYOF 2009 SREBRNY MEDAL PAWŁA SŁOWIOKA!

16.02.2009,Szczyrk,zawody w kombinacji norweskiej.Pierwszym polskim medalistą EYOF 2009 został Paweł Słowiok w kombinacji norweskiej zdobywając srebrny medal.Kombinację wygrał Niemiec Manuel Faisst wyprzedzając naszego zawodnika i swojego kolegę z reprezentacji Tobiasa Simona.Paweł wyruszył na trasę biegu jako 7-my, ze stratą do prowadzącego 18 sekund i 3 sekund po późniejszego zwycięzcy.Na trasie dochodził kolejnych rywali, jednak na tego ostatniego zabrakło setnych sekundy.Rozstrzygnięcie padło po analizie fotofiniszu, okazało się, że Niemiec był odrobinę lepszy, dokładnie jak obliczono w biurze zawodów 2 centymetry.Nasz medalista w krótkiej rozmowie ze skipol-em, na pytanie czy w sprintach będzie lepiej odparł, że ,zobaczymy....Na 8 miejscu finiszował Andrzej Gąsienica, a na 21 pozycji ukończył konkurencję Adam Cieślar.Podobny finał kombinacji przewidywaliśmy już wczoraj wśród faworytów wymieniając właśnie Niemców i Pawła Słowioka.Liczymy, że w drugiej konkurencji kombinacji dołączy jeszcze Adam Cieślar tak pechowo skaczący dziś na Skalitem.Tak było na skoczniDobre wieści ze skoczni Skalite.Po konkursie skoków do kombinacji na prowadzeniu jest Andrzej Gąsienica, a Paweł Słowiok zajmuje 7 pozycję.Niestety gorzej poszło Adamowi Cieślarowi, któremu (według słów obserwujących) powiał boczny wiatr i skoczek ratował się przed upadkiem.Stąd dopiero 24 pozycja.Paweł Słowiok traci do prowadzącego po skokach Gąsienicy 17 sekund, przed nim są jednak faworyzowani Niemcy.Bieg do kombinacji po godz.14-ej.Nie tracimy nadziei i liczymy na medal.pełne wyniki konkurencji oraz wyniki po skokach w załącznikach.

Autor: kace
Źródło: w

Komentarzy: 1

2009-02-16 13:07

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p