podmenu

Ankieta

tymczasowy brak ankiety 5 - termin głosowania minął

Kombinacja Norweska

Lotos Cup: Wielki powrót Cieślara, kolejny triumf Gąsienicy, Wantulok wyeliminowany

Dziś seniorzy, juniorzy A i juniorzy B rywalizowali w kombinacji norweskiej na Wielkiej Krokwi w ramach cyklu Lotos Cup. Wśród seniorów najlepszy okazał się powracający do rywalizacji Adam Cieślar, a w grupie juniora A tradycyjnie z kolosalną przewagą zwyciężył Andrzej Gąsienica. Po tym konkursie trener Jan Klimko zdecydował kto będzie reprezentował barwy Polski podczas Pucharu Kontynentalnego w Planicy.
Komentarzy: 14

2013-02-13 15:36

Czytaj więcej

Lotos Cup: Twardosz, Konior i Haberny zwyciężają, jutro starsze grupy

Wczoraj w ramach Lotos Cup na mniejszych skoczniach w Zakopanem rywalizowali młodzi kombinatorzy w kategorii juniora C, D i E. W swoich grupach zwyciężyli Paweł Twardosz, Kacper Konior i Dawid Haberny. Jutro na Wielkiej Krokwi rywalizować będą seniorzy i juniorzy A i B.
Komentarzy: 1

2013-02-12 15:26

Czytaj więcej

OOM: Dublet Gąsienicy i Kupczaka, triumf Sokoła Szczyrk w sprincie

Wczoraj podczas drugiego konkursu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior A Andrzej Gąsienica nie pozostawił rywalom żadnych szans. Już na skoczni w Szczyrku wywalczył sobie wyraźną przewagę, a podczas biegu na trasach Kubalonki jeszcze ją powiększył. W kategorii junior B po raz kolejny triumfował Kacper Kupczak, natomiast w dzisiejszym sprincie drużynowym w kategorii junior B najlepsi okazali się zawodnicy Sokoła Szczyrk.

W kategorii junior A na skoczni zwyciężył Gąsienica, skacząc 100 metra. 38 sekund tracił Damian Urbaś (96m), a minutę i 50 sekund Gryczuk (87,5m). Wojciech Marusarz był czwarty po skoku na odległość 86 metrów i miał stratę dwóch minut i dwóch sekund do Gąsienicy. Pierwszą piątkę zamykał Marcin Budz, który skoczył 84,5 metra i miał 2 minuty i 16 sekund straty.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu Gąsienica powiększył jeszcze przewagę i wpadł na metę z przewagą 2 minut i 28 sekund nad finiszującym na drugim miejscu Wojciechem Marusarzem. Trzecie miejsce obronił Krystian Gryczuk, który obronił się przed pogonią Michała Podżorskiego i Pawła Szafrana. Stawkę zamknął Marcin Budz. Do mety nie dobiegł Damian Urbaś.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W skokach do kombinacji w rywalizacji w kategorii junior B najlepiej spisał się Kacper Kupczak, który skoczył 94,5 metra i miał 16 sekund przewagi nad Michałem Pytelem (92,5m) oraz 42 sekundy zysku nad Tymoteuszem Urbasiem (90m). Minutę i sześć sekund do Kupczaka tracił Jan Łowisz (87m), a pierwszą piątkę zamykał Michał Gut-Chowaniec (86m, +1:14).

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu na dystansie 7,5 kilometra Kupczak utrzymał prowadzenie i na metę wpadł z siedemnastosekundową przewagą nad Michałem Pytelem. Brązowy medal zdobył Michał Gut-Chowaniec, który na mecie zameldował się 38 sekund po zwycięzcy. Tuż za podium znalazł się Jan Łowisz, a pierwszą piątkę uzupełnił Dawid Osiński.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W kategorii junior B rozegrano także sprint drużynowy. Po skokach prowadzili zawodnicy LKS Klimczok Bystra (Damian Żyła, Jakub Wolny), którzy mieli 58 sekund przewagi nad LZS Sokół Szczyrk (Osiński, Kupczak) oraz minutę i 22 sekundy przewagi nad ZTS Zakucie (Milczanowski, Smorul).

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu 8x1 kilometr zawodnicy Sokoła Szczyrk zaatakowali z drugiej pozycji po skokach i odnieśli wyraźne zwycięstwo. Minutę i 14 sekund do zwycięzców stracili zawodnicy TS Wisła Zakopane (Pytel, Dziadoń), a podium uzupełnili prowadzący po skokach zawodnicy LKS Klimczok Bystra.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W juniorze A było zbyt mało zawodników, aby rozegrać sprint drużynowy.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła TS Wisła Zakopane, przed AZS Zakopane i SSR LZS Sokół Szczyrk.

KLASYFIKACJA KLUBOWA

Konrad Rakowski & Andrzej Grabowski
Komentarzy: 5

2013-02-05 13:53

Czytaj więcej

OOM: Złote medale dla Andrzeja Gąsienicy i Kacpra Kupczaka

Andrzej Gąsienica (junior A) i Kacper Kupczak (junior B) zostali zwycięzcami wczorajszych zawodów w Szczyrku podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Gąsienica pokonał Wojciecha Marusarza i Krystiana Gryczuka, natomiast Kupczak w pokonanym polu zostawił Michała Pytela i Jana Łowisza.

W kategorii junior A, Gąsienica prowadził już po skokach. Na skoczni K-95 w Szczyrku uzyskał 92,5 metra i miał minutę przewagi nad plasującymi się ex-eaquo na drugim miejscu Wojciechem Marusarzem (86m) i Krystianem Gryczukiem (86,5m). Minutę i sześć sekund do lidera tracił Damian Urbaś (86m). Pozostała rywalizująca trójka miała już duże straty.

WYNIKI SKOKÓW (JUNIOR A)

Na trasie biegu na 5 kilometrów Gąsienica powiększył jeszcze przewagę i na metę wpadł z przewagą minuty i osiemnastu sekund nad Wojciechem Marusarzem. Trzeci ze stratą półotrej minuty do zwycięzcy był Gryczuk. Czwarty ze stratą 2 minut i 46 sekund przybiegł Marcin Budz. Piąty był Paweł Szafran, a szósty Damian Urbaś, który po raz kolejny fatalnie spisał się na trasie biegu. Stawkę zamknął Michał Podżorski.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR A)

W rywalizacji na skoczni w kategorii junior B najlepszy był Łukasz Podżorski, który skoczył 94 metry. 17 sekund tracił Jan Łowisz (91m), a sekundę straty więcej miał Michał Pytel (91m). Czwarty ze stratą 24 sekund był Kacper Kupczak (90m). Piąty był Michał Gut-Chowaniec, który po skoku na 79. metr tracił już minutę i 35 sekund.

WYNIKI SKOKÓW (JUNIOR B)

W biegu na dystansie 3750 metrów wyraźnie najlepszy okazał się atakujący z czwartej pozycji Kupczak, który na mecie uzyskał 20 sekund przewagi nad Michałem Pytelem i prawie 24 nad Janem Łowiszem. 46 sekund stracił prowadzący po skokach Łukasz Podżorski. Najlepszą piątkę zamknął Michał Gut-Chowaniec.

PEŁNE WYNIKI (JUNIOR B)

Andrzej Grabowski
Komentarzy: 4

2013-02-03 13:02

Czytaj więcej

Lotos Cup: Kupczak najlepszy w kategorii seniorów, Podżorski wśród juniorów A

Szczepan Kupczak i Michał Podżorski pewnie zwyciężyli w najstarszych kategoriach w rozgrywanym dziś konkursie w ramach Lotos Cup na skoczni w Wiśle Łabajowie (HS 70). Kupczak wygrał wśród seniorów, a Podżorski w kategorii juniora A.
Komentarzy: 0

2013-01-26 13:35

Czytaj więcej

Vodsedalek zwycięża z dużą przewagą, Słowiok 3., progres Marusarza [PEŁNE WYNIKI]

Ales Vodsedalek pewnie zwyciężył w zawodach testowych organizowanych w Libercu przed Mistrzostwami Świata Juniorów. Drugi był Petr Kutal, a trzecie miejsce zajął Paweł Słowiok, który okazał się najlepszym z Polaków. Tuż za nim nieco nieoczekiwanie uplasował się Wojciech Marusarz. Zawodnicy w piątek biegli interwałowo na 10 kilometrów w Jakuszycach, a dzień później rywalizowali na skoczni normalnej Jested w Libercu.
Komentarzy: 3

2013-01-13 19:51

Czytaj więcej

Paweł Słowiok i Andrzej Gąsienica zwyciężają w Pucharze Wisły

Dziś kombinatorzy rywalizowali w Pucharze Wisły na skoczni Wisła Malinka i trasach Kubalonki. Wśród seniorów zwyciężył Paweł Słowiok, a w kategorii juniora A triumfował Andrzej Gąsienica. Nie startowali Damian Urbaś, Adam Cieślar i Jakub Przybyła.
Komentarzy: 1

2012-12-30 16:29

Czytaj więcej

Pochwała i Gąsienica zwyciężają w Lotos Cup w Szczyrku [ZBIORCZE WYNIKI]

Dziś w Szczyrku i na trasach Kubalonki w ramach cyklu Lotos Cup rywalizowali kombinatorzy norwescy. Organizatorzy obawiali się, że nie uda się dziś rozegrać konkursu skoków, ale warunki okazały się łaskawe i nie trzeba było używać wczorajszej rundy prowizorycznej (czyli pierwszej serii konkursu skoków). Wśród seniorów zwyciężył Tomasz Pochwała, w grupie juniorów A wygrał Andrzej Gąsienica, a w kategorii juniora B najlepszy okazał się Kacper Kupczak.
Komentarzy: 9

2012-12-29 15:02

Czytaj więcej

LKS Klimczok Bystra na zakończenie OOM.

Zawodnicy drużyny LKS Klimczok Bystra w składzie Jakub Wolny i Damian Żyła zwyciężyli w sprincie drużynowym na zakończenie OOM Śląsk 2012.

Drugie miejsce przypadło zawodnikom SSR LZS Sokół Szczyrk Dawidowi Osińskiemu i Kacprowi Kupczakowi. Trzecie miejsce dla Jakuba Przybyły i Marcina Budza z WKS Zakopane.

Niespodzianką jest ostatnie miejsce po nieudanych skokach zawodników UKS Sołtysianie Stare Bystre Stanisława Bieli i Damiana Urbasia multimedalistów tegorocznej Olimpiady.

Wyniki tutaj
Komentarzy: 0

2012-02-06 20:53

Czytaj więcej

Cieślar i Biela po raz drugi.

Adam Cieślar z AZS AWF Katowice oraz Stanisław Biela z UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane wygrali drugi, bardzo mroźny konkurs kombinacji norweskiej rozgrywany w ramach OOM Śląsk 2012.
Komentarzy: 0

2012-02-03 16:05

Czytaj więcej

Cieślar i Biela ze złotem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzierzy.

Adam Cieślar reprezentujący AZS AWF Katowice oraz Stanisław Biela z UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane zwyciężyli w pierwszym konkursie kombinacji norweskiej w ramach OOM Śląsk 2012.
Komentarzy: 0

2012-02-02 12:32

Czytaj więcej

ANDRZEJ ZARYCKI MISTRZEM POLSKI W KOMBINACJI NORWESKIEJ.

Andrzej Zarycki reprezentujący LKS Poroniec Poronin został Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej.Najpierw zawodnicy rywalizowali na Średniej Krokwi, a następnie do pokonania mieli 10km.Zarycki po skokach zajmował 7 miejsce, a w biegu uzyskał drugi czas.Drugie miejsce, ze stratą 6.8sek zajął Adam Cieślar KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk, który dzięki najlepszemu biegowi awansował z 12 miejsca.Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant AZS AWF Katowice Mateusz Wantulok (3 po skokach i 4 czas biegu). Jego strata do zwycięzcy wyniosła 34.6.Na 4 miejsce z 20 awansował kolejny zawodnik z Wisły Paweł Słowiok. Na 5 miejscu uplasował się Stanisław Biela UKS Sołtysianie Stare Bystre/SMS Zakopane, a 6 miejsce zajął Michał Pyclik AZS AWF Katowice.Zawody ukończyło 39 zawodników w tym liczna grupa zawodników z Rosji.W załączniku pełne wyniki

Autor: huk
Źródło: TZN

Komentarzy: 0

2010-12-22 18:38

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p