podmenu

Ankieta

Czy uważasz, że krytyka J.Michalczuka i A.Tajnera w kontekście podejścia do dwuboju zimowego jest zasadna?

Kombinacja Norweska

Roznov: Wantulok, Gryczuk i Rypl na podium


W czeskim Roznovie rozpoczyna się weekend z kombinacją norweską oraz skokami narciarskimi. Wczorajszego dnia niczym w starych dobrych rozgrywkach Pucharu Świata odbył się bieg ze startu wspólnego do kombinacji norweskiej tyle, że na 6 kilometrów (Czesi w komunikacie ostatecznie podali 5km) i to pod górę! Dzisiaj konkurs został dokończony na skoczni k70.


Jako pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Wantulok. Na drugiej pozycji finiszował Krystian Gryczuk, a prowizoryczne podium uzupełnił Marcin Budz. Niestety Czesi dopiero jutro po konkursie skoków do kombinacji opublikują szczegółowe wyniki. Dziś jedynie prowizorycznie spisywali na kartkach straty poszczególnych zawodników do zwycięzcy pierwszej części dwuboju. Warto dodać, że w zmaganiach startowali także inni Polacy. Między innymi Jan Łowicz, Michał Pytel, Wojciech Marusarz,Michał Podżorski, Dawid Osiński, Krzysztof Dziadoń, Krystian Karpiel orazPiotr Byrski. Jeśli chodzi o gospodarzy to z bardziej znanych nazwisk na trasie pojawili się Lukas Rypl i Lukas Havranek.

WYNIKI PO BIEGU

Mateusz Wantulok obronił pozycję zachowaną po biegu, a zarazem zwyciężył w całej kombinacji. Drugie miejsce utrzymał także Krystian Gryczuk z Lubawki, a podium zasilił reprezentant Czech Lukas Rypl spychając na czwartą pozycję Marcina Budza. Niestety Czesi nie podali odległości danych zawodników, tylko od razu przeliczyli wszystko na punkty i ustalili kolejność.

WYNIKI KOŃCOWE

Nasi kombinatorzy także rywalizowali w konkursie skoków, w którym najwyżej z Polaków uplasował się Krystian Gryczuk, który sklasyfikowany został na 8. miejscu. Jan Łowisz zajął 17. pozycję, Krystian Karpiel 18., Wojciech Marusarz 20., Jakub Przybyła 22., Marcin Budz 29, a Michał Pytel 32. W konkursie zwyciężył Tomas Zmoray przed Tomasem Friedrichem oraz Janem Soucekiem.

Piotr Walkowiak
Komentarzy: 1

2013-06-29 17:17

Czytaj więcej

Tomasz Pochwała sensacyjnym Mistrzem Polski, pierwszy krążek Gąsienicy!

Tomasz Pochwała został dziś na zakończenie sezonu w Wiśle niespodziewanym Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej. Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane w końcówce ograł stawianego w roli faworyta Adama Cieślara i swojego klubowego kolegę, czyli Andrzeja Gąsienice.
Komentarzy: 16

2013-03-25 15:05

Czytaj więcej

Miroslav Dvorak mistrzem Czech, Krystian Gryczuk siódmy

Miroslav Dvorak został Mistrzem Czech w kombinacji norweskiej, które odbyły się w Harrachovie. W zawodach rozegranych metodą Gundersena, dwunasty zawodnik klasyfikacji końcowej Pucharu Świata miał minutę i 39 sekund przewagi nad srebrnym medalistą zawodów - Pavlem Churavym. Brązowy medal wywalczył Tomas Portyk. W zawodach startował jeden Polak - był nim Krystian Gryczuk, który zajął 7. miejsce.
Komentarzy: 7

2013-03-23 23:34

Czytaj więcej

Mąka, Jarząbek i Haberny mistrzami Polski juniorów

Daniel Mąka, Dawid Jarząbek i Dawid Haberny zwyciężyli w miniony weekend w Szczyrku w Ogólnopolskim Spotkaniu Uczniowskich Klubów Sportowych w kombinacji norweskiej.
Komentarzy: 0

2013-03-18 20:48

Czytaj więcej

Lotos Cup: Pochwała i Marusarz wygrywają w Zakopanem

Tomasz Pochwała (senior) i Wojciech Marusarz (junior A) wygrali konkursy organizowane w ramach cyklu Lotos Cup w Zakopanem. W młodszych kategoriach zwyciężyli: Jan Łowisz (junior B), Daniel Mąka (junior C), Dawid Jarząbek (junior D) i Dawid Haberny (junior E).
Komentarzy: 0

2013-03-10 16:11

Czytaj więcej

Lotos Cup: Wielki powrót Cieślara, kolejny triumf Gąsienicy, Wantulok wyeliminowany

Dziś seniorzy, juniorzy A i juniorzy B rywalizowali w kombinacji norweskiej na Wielkiej Krokwi w ramach cyklu Lotos Cup. Wśród seniorów najlepszy okazał się powracający do rywalizacji Adam Cieślar, a w grupie juniora A tradycyjnie z kolosalną przewagą zwyciężył Andrzej Gąsienica. Po tym konkursie trener Jan Klimko zdecydował kto będzie reprezentował barwy Polski podczas Pucharu Kontynentalnego w Planicy.
Komentarzy: 14

2013-02-13 15:36

Czytaj więcej

Lotos Cup: Twardosz, Konior i Haberny zwyciężają, jutro starsze grupy

Wczoraj w ramach Lotos Cup na mniejszych skoczniach w Zakopanem rywalizowali młodzi kombinatorzy w kategorii juniora C, D i E. W swoich grupach zwyciężyli Paweł Twardosz, Kacper Konior i Dawid Haberny. Jutro na Wielkiej Krokwi rywalizować będą seniorzy i juniorzy A i B.
Komentarzy: 1

2013-02-12 15:26

Czytaj więcej

OOM: Dublet Gąsienicy i Kupczaka, triumf Sokoła Szczyrk w sprincie

Wczoraj podczas drugiego konkursu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior A Andrzej Gąsienica nie pozostawił rywalom żadnych szans. Już na skoczni w Szczyrku wywalczył sobie wyraźną przewagę, a podczas biegu na trasach Kubalonki jeszcze ją powiększył. W kategorii junior B po raz kolejny triumfował Kacper Kupczak, natomiast w dzisiejszym sprincie drużynowym w kategorii junior B najlepsi okazali się zawodnicy Sokoła Szczyrk.

W kategorii junior A na skoczni zwyciężył Gąsienica, skacząc 100 metra. 38 sekund tracił Damian Urbaś (96m), a minutę i 50 sekund Gryczuk (87,5m). Wojciech Marusarz był czwarty po skoku na odległość 86 metrów i miał stratę dwóch minut i dwóch sekund do Gąsienicy. Pierwszą piątkę zamykał Marcin Budz, który skoczył 84,5 metra i miał 2 minuty i 16 sekund straty.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu Gąsienica powiększył jeszcze przewagę i wpadł na metę z przewagą 2 minut i 28 sekund nad finiszującym na drugim miejscu Wojciechem Marusarzem. Trzecie miejsce obronił Krystian Gryczuk, który obronił się przed pogonią Michała Podżorskiego i Pawła Szafrana. Stawkę zamknął Marcin Budz. Do mety nie dobiegł Damian Urbaś.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W skokach do kombinacji w rywalizacji w kategorii junior B najlepiej spisał się Kacper Kupczak, który skoczył 94,5 metra i miał 16 sekund przewagi nad Michałem Pytelem (92,5m) oraz 42 sekundy zysku nad Tymoteuszem Urbasiem (90m). Minutę i sześć sekund do Kupczaka tracił Jan Łowisz (87m), a pierwszą piątkę zamykał Michał Gut-Chowaniec (86m, +1:14).

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu na dystansie 7,5 kilometra Kupczak utrzymał prowadzenie i na metę wpadł z siedemnastosekundową przewagą nad Michałem Pytelem. Brązowy medal zdobył Michał Gut-Chowaniec, który na mecie zameldował się 38 sekund po zwycięzcy. Tuż za podium znalazł się Jan Łowisz, a pierwszą piątkę uzupełnił Dawid Osiński.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W kategorii junior B rozegrano także sprint drużynowy. Po skokach prowadzili zawodnicy LKS Klimczok Bystra (Damian Żyła, Jakub Wolny), którzy mieli 58 sekund przewagi nad LZS Sokół Szczyrk (Osiński, Kupczak) oraz minutę i 22 sekundy przewagi nad ZTS Zakucie (Milczanowski, Smorul).

PEŁNE WYNIKI PO SKOKACH

W biegu 8x1 kilometr zawodnicy Sokoła Szczyrk zaatakowali z drugiej pozycji po skokach i odnieśli wyraźne zwycięstwo. Minutę i 14 sekund do zwycięzców stracili zawodnicy TS Wisła Zakopane (Pytel, Dziadoń), a podium uzupełnili prowadzący po skokach zawodnicy LKS Klimczok Bystra.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

W juniorze A było zbyt mało zawodników, aby rozegrać sprint drużynowy.

W klasyfikacji klubowej zwyciężyła TS Wisła Zakopane, przed AZS Zakopane i SSR LZS Sokół Szczyrk.

KLASYFIKACJA KLUBOWA

Konrad Rakowski & Andrzej Grabowski
Komentarzy: 5

2013-02-05 13:53

Czytaj więcej

OOM: Złote medale dla Andrzeja Gąsienicy i Kacpra Kupczaka

Andrzej Gąsienica (junior A) i Kacper Kupczak (junior B) zostali zwycięzcami wczorajszych zawodów w Szczyrku podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Gąsienica pokonał Wojciecha Marusarza i Krystiana Gryczuka, natomiast Kupczak w pokonanym polu zostawił Michała Pytela i Jana Łowisza.

W kategorii junior A, Gąsienica prowadził już po skokach. Na skoczni K-95 w Szczyrku uzyskał 92,5 metra i miał minutę przewagi nad plasującymi się ex-eaquo na drugim miejscu Wojciechem Marusarzem (86m) i Krystianem Gryczukiem (86,5m). Minutę i sześć sekund do lidera tracił Damian Urbaś (86m). Pozostała rywalizująca trójka miała już duże straty.

WYNIKI SKOKÓW (JUNIOR A)

Na trasie biegu na 5 kilometrów Gąsienica powiększył jeszcze przewagę i na metę wpadł z przewagą minuty i osiemnastu sekund nad Wojciechem Marusarzem. Trzeci ze stratą półotrej minuty do zwycięzcy był Gryczuk. Czwarty ze stratą 2 minut i 46 sekund przybiegł Marcin Budz. Piąty był Paweł Szafran, a szósty Damian Urbaś, który po raz kolejny fatalnie spisał się na trasie biegu. Stawkę zamknął Michał Podżorski.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW (JUNIOR A)

W rywalizacji na skoczni w kategorii junior B najlepszy był Łukasz Podżorski, który skoczył 94 metry. 17 sekund tracił Jan Łowisz (91m), a sekundę straty więcej miał Michał Pytel (91m). Czwarty ze stratą 24 sekund był Kacper Kupczak (90m). Piąty był Michał Gut-Chowaniec, który po skoku na 79. metr tracił już minutę i 35 sekund.

WYNIKI SKOKÓW (JUNIOR B)

W biegu na dystansie 3750 metrów wyraźnie najlepszy okazał się atakujący z czwartej pozycji Kupczak, który na mecie uzyskał 20 sekund przewagi nad Michałem Pytelem i prawie 24 nad Janem Łowiszem. 46 sekund stracił prowadzący po skokach Łukasz Podżorski. Najlepszą piątkę zamknął Michał Gut-Chowaniec.

PEŁNE WYNIKI (JUNIOR B)

Andrzej Grabowski
Komentarzy: 4

2013-02-03 13:02

Czytaj więcej

Lotos Cup: Kupczak najlepszy w kategorii seniorów, Podżorski wśród juniorów A

Szczepan Kupczak i Michał Podżorski pewnie zwyciężyli w najstarszych kategoriach w rozgrywanym dziś konkursie w ramach Lotos Cup na skoczni w Wiśle Łabajowie (HS 70). Kupczak wygrał wśród seniorów, a Podżorski w kategorii juniora A.
Komentarzy: 0

2013-01-26 13:35

Czytaj więcej

Vodsedalek zwycięża z dużą przewagą, Słowiok 3., progres Marusarza [PEŁNE WYNIKI]

Ales Vodsedalek pewnie zwyciężył w zawodach testowych organizowanych w Libercu przed Mistrzostwami Świata Juniorów. Drugi był Petr Kutal, a trzecie miejsce zajął Paweł Słowiok, który okazał się najlepszym z Polaków. Tuż za nim nieco nieoczekiwanie uplasował się Wojciech Marusarz. Zawodnicy w piątek biegli interwałowo na 10 kilometrów w Jakuszycach, a dzień później rywalizowali na skoczni normalnej Jested w Libercu.
Komentarzy: 3

2013-01-13 19:51

Czytaj więcej

Paweł Słowiok i Andrzej Gąsienica zwyciężają w Pucharze Wisły

Dziś kombinatorzy rywalizowali w Pucharze Wisły na skoczni Wisła Malinka i trasach Kubalonki. Wśród seniorów zwyciężył Paweł Słowiok, a w kategorii juniora A triumfował Andrzej Gąsienica. Nie startowali Damian Urbaś, Adam Cieślar i Jakub Przybyła.
Komentarzy: 1

2012-12-30 16:29

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p