podmenu

Ankieta

tymczasowy brak ankiety 5 - termin głosowania minął

Kombinacja Norweska

Mistrzostwa UKS-ów: Gryczuk, Milczanowski, Chyc, Kudzia i Rojek zwyciężają

Dziś w Szczyrku kombinatorzy norwescy rywalizowali w Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych. W swoich kategoriach wygrali: Krystian Gryczuk, Michał Milczanowski, Paweł Chyc, Piotr Kudzia i Oskar Rojek.
Komentarzy: 0

2013-10-05 19:19

Czytaj więcej
Coraz mniej zawodnik

Dvorak dwukrotnym Mistrzem Czech, Polacy poza podium

W miniony weekend w czeskim Libercu kombinatorzy norwescy rywalizowali o tytuł Mistrza Czech. Dwukrotnie zwyciężył Miroslav Dvorak. Gościnnie startowali nasi zawodnicy, ale nie przeszkodzili specjalne reprezentantom gospodarzy i nie wdarli się na podium.
Komentarzy: 4

2013-09-29 19:35

Czytaj więcej

Wantulok najlepszy na krajowym podwórku

Mateusz Wantulok zwyciężył w ostatnich zawodach Pucharu Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, które odbywały się w Wiśle. Podium uzupełnili Kacper Kupczak, który był jedynym startującym podopiecznym Jana Klimko i Krystian Gryczuk.
Komentarzy: 5

2013-09-14 17:44

Czytaj więcej

Paweł Słowiok zwycięża w Zakopanem

Paweł Słowiok został dziś Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Srebrny medal wywalczył Szczepan Kupczak, a na trzecim stopniu podium stanął pozakadrowicz Mateusz Wantulok. Prowadzący po skokach Kacper Kupczak zajął czwarte miejsce.
Komentarzy: 3

2013-09-07 11:34

Czytaj więcej

Wantulok mistrzem Polski

Mateusz Wantulok w minioną sobotę zdobył tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej. W zawodach w Szczyrku drugie miejsce zajął Jan Łowisz, a podium uzupełnił Wojciech Marusarz. W imprezie, która miała chrakter otwarty, triumfował jednak Petr Kutal.

Po skokach prowadził Tomas Vancura (100m), który miał 18 sekund przewagi nad liderem rywalizacji o tytuł mistrza kraju, Janem Łowiszen (99m). Trzeci był Mateusz Wantulok (95,5m, +0:38). Wirtualne podium wśród polskich dwuboistów zamykał Damian Urbaś (95,5m, +0:42). W pierwszej szóstce znajdowali się jeszcze: Wojciech Marusarz (94,5m, +0:50) i Petr Kutal (94m, +0:58) ex-eaquo z Dawidem Jarząbkiem (93,5m, +0:58).

WYNIKI PO SKOKACH

W biegu Kutal minął wszystkich rywali, a na mecie uzyskał ośmiosekundową przewagę nad Wantulokiem, który tym samym wywalczył pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski w kombinacji. Trzeci na mecie i ze srebrnym medalem był Wojciech Marusarz. Brązowy medal wywalczył Jan Łowisz. Piąty był Kacper Kupczak, który na finiszu minimalnie wyprzedził Damiana Urbasia, Martina Zemana, Marcina Budza i Krystiana Gryczuka. Dla zawodnika z Lubawki to niewątpliwie bardzo nieudany start. Pierwszą dziesiątkę zamknął Michał Pytel. Prowadzący po skokach, Tomas Vancura, spadł na 11. miejsce.

Warto pamiętać, że w zawodach nie wystartowało czterech czołowych polskich kombinatorów - Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok walczyli w tym czasie w Letnim Grand Prix, natomiast Adam Cieślar i Andrzej Gąsienica nie startowali w Szczyrku z powodów zdrowotnych.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Andrzej Grabowski
Komentarzy: 0

2013-09-06 18:26

Czytaj więcej
images/Sezon2012-2013/Kombinacja_norweska/Polska/puchar%20prezesa%20pzn%20-%20kupczak.jpg

Kupczak wygrywa w Pucharze Prezesa PZN

Kacper Kupczak zwycięzył w sobotnich zawodach o Puchar Prezesa PZN, które odbyły się w Wiśle. Młodszy z braci Kupczak po jednym skoku i biegu na 7,5 kilometra uzyskał 28,7 sekundy przewagi nad drugim Mateuszem Wantulokiem. Trzeci był Jan Łowisz.

Po skokach Kupczak miał 58 sekund przewagi nad Łowiszem oraz minutę i 37 sekund zysku nad Wantulokiem. Czwarty był 14-letni Dawid Jarząbek (+2:13).

Po biegu na 7,5 kilometra zawodnik ze Szczyrku pokonał o 28,7 sekund Mateusza Wantuloka i o minutę i 11 sekund Jana Łowisza. 2 minuty i 3 sekundy stracił Krystian Gryczuk, który zajął czwarte miejsce. Piąty był Marcin Budz, a szósty Wojciech Marusarz.

W zawodach nie startowała większość krajowej czołówki kombinatorów - Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak startowali w Letnim Grand Prix, a Adam Cieślar i Andrzej Gąsienica leczą kontuzję.

WYNIKI KOMBINACJI

Tego samego dnia rozegrano zawody w skokach narciarskich, w których startowali również dwuboiści. Dwunasty był Kacper Kupczak, 23. miejsce zajął Jan Łowisz, dwie pozycje niżej był Dawid Jarząbek, 27. był Krystian Gryczuk, a 29. pozycję zajął Wojciech Marusarz. Poza trzydziestką znaleźli się jeszcze kilku innych kombinatorów.

WYNIKI KONKURSU SKOKÓW

Andrzej Grabowski

fot. Alicja Kosman/PZN
Komentarzy: 0

2013-08-27 10:26

Czytaj więcej

Wantulok zwycięża w Pucharze Prezesa PZN

Mateusz Wantulok zwyciężył w pierwszych w tym sezonie letnich zawodach organizowanych w ramach Pucharu Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Drugie Miejsce zajął Krystian Gryczuk, a trzecie Jan Łowisz. Zawodnicy kadry A przebywają na zgrupowaniu w Strbskim Plesie i tym razem nie startowali.
Komentarzy: 0

2013-07-22 10:15

Czytaj więcej

Roznov: Wantulok, Gryczuk i Rypl na podium


W czeskim Roznovie rozpoczyna się weekend z kombinacją norweską oraz skokami narciarskimi. Wczorajszego dnia niczym w starych dobrych rozgrywkach Pucharu Świata odbył się bieg ze startu wspólnego do kombinacji norweskiej tyle, że na 6 kilometrów (Czesi w komunikacie ostatecznie podali 5km) i to pod górę! Dzisiaj konkurs został dokończony na skoczni k70.


Jako pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Wantulok. Na drugiej pozycji finiszował Krystian Gryczuk, a prowizoryczne podium uzupełnił Marcin Budz. Niestety Czesi dopiero jutro po konkursie skoków do kombinacji opublikują szczegółowe wyniki. Dziś jedynie prowizorycznie spisywali na kartkach straty poszczególnych zawodników do zwycięzcy pierwszej części dwuboju. Warto dodać, że w zmaganiach startowali także inni Polacy. Między innymi Jan Łowicz, Michał Pytel, Wojciech Marusarz,Michał Podżorski, Dawid Osiński, Krzysztof Dziadoń, Krystian Karpiel orazPiotr Byrski. Jeśli chodzi o gospodarzy to z bardziej znanych nazwisk na trasie pojawili się Lukas Rypl i Lukas Havranek.

WYNIKI PO BIEGU

Mateusz Wantulok obronił pozycję zachowaną po biegu, a zarazem zwyciężył w całej kombinacji. Drugie miejsce utrzymał także Krystian Gryczuk z Lubawki, a podium zasilił reprezentant Czech Lukas Rypl spychając na czwartą pozycję Marcina Budza. Niestety Czesi nie podali odległości danych zawodników, tylko od razu przeliczyli wszystko na punkty i ustalili kolejność.

WYNIKI KOŃCOWE

Nasi kombinatorzy także rywalizowali w konkursie skoków, w którym najwyżej z Polaków uplasował się Krystian Gryczuk, który sklasyfikowany został na 8. miejscu. Jan Łowisz zajął 17. pozycję, Krystian Karpiel 18., Wojciech Marusarz 20., Jakub Przybyła 22., Marcin Budz 29, a Michał Pytel 32. W konkursie zwyciężył Tomas Zmoray przed Tomasem Friedrichem oraz Janem Soucekiem.

Piotr Walkowiak
Komentarzy: 1

2013-06-29 17:17

Czytaj więcej

Tomasz Pochwała sensacyjnym Mistrzem Polski, pierwszy krążek Gąsienicy!

Tomasz Pochwała został dziś na zakończenie sezonu w Wiśle niespodziewanym Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej. Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane w końcówce ograł stawianego w roli faworyta Adama Cieślara i swojego klubowego kolegę, czyli Andrzeja Gąsienice.
Komentarzy: 16

2013-03-25 15:05

Czytaj więcej

Miroslav Dvorak mistrzem Czech, Krystian Gryczuk siódmy

Miroslav Dvorak został Mistrzem Czech w kombinacji norweskiej, które odbyły się w Harrachovie. W zawodach rozegranych metodą Gundersena, dwunasty zawodnik klasyfikacji końcowej Pucharu Świata miał minutę i 39 sekund przewagi nad srebrnym medalistą zawodów - Pavlem Churavym. Brązowy medal wywalczył Tomas Portyk. W zawodach startował jeden Polak - był nim Krystian Gryczuk, który zajął 7. miejsce.
Komentarzy: 7

2013-03-23 23:34

Czytaj więcej

Mąka, Jarząbek i Haberny mistrzami Polski juniorów

Daniel Mąka, Dawid Jarząbek i Dawid Haberny zwyciężyli w miniony weekend w Szczyrku w Ogólnopolskim Spotkaniu Uczniowskich Klubów Sportowych w kombinacji norweskiej.
Komentarzy: 0

2013-03-18 20:48

Czytaj więcej

Lotos Cup: Pochwała i Marusarz wygrywają w Zakopanem

Tomasz Pochwała (senior) i Wojciech Marusarz (junior A) wygrali konkursy organizowane w ramach cyklu Lotos Cup w Zakopanem. W młodszych kategoriach zwyciężyli: Jan Łowisz (junior B), Daniel Mąka (junior C), Dawid Jarząbek (junior D) i Dawid Haberny (junior E).
Komentarzy: 0

2013-03-10 16:11

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p