podmenu

Ankieta

Czy uważasz, że krytyka J.Michalczuka i A.Tajnera w kontekście podejścia do dwuboju zimowego jest zasadna?

Kombinacja Norweska

Lotos

Lotos Cup w Zakopanem: Paweł Chyc, Mateusz Gruszka i Oskar Rojek triumfują

Dziś w Zakopanem w ramach cyklu Lotos Cup w kombinacji norweskiej rywalizowali juniorzy C, D i E. Zawodnicy skakali na obiektach HS 72 i HS 38, a następnie biegali na trasie COS Pod Skocznią (jun. C - 4km, jun. D - 3km, jun. E - 2km). Zwycięzcami zostali Paweł Chyc (junior C), Mateusz Gruszka (junior D) oraz Oskar Rojek (junior E). W środę rywalizacja starszych grup.

 

Komentarzy: 0

2014-02-24 18:47

Czytaj więcej
ZOOM 2014

OOM w Wiśle: Michał Pytel i Daniel Mąka po raz kolejny triumfują, powrót Damiana Urbasia

Dziś młodzi kombinatorzy norwescy rywalizowali o drugi komplet medali podczas Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Skoki odbyły się na obiekcie Wisła Malinka (HS 134), a bieg na trasie Wisła Jonidło - 10 km (jun. A) oraz 7,5 km (jun. B). Znów wygrali Michał Pytel i Daniel Mąka, którzy wywalczyli kolejne złote medale.

 

Komentarzy: 0

2014-02-14 22:09

Czytaj więcej
ZOOM 2014

OOM w Szczyrku: Łowisz pokonany przez Pytela, Mąka potwierdził swoją dominację

Dziś młodzi kombinatorzy norwescy rywalizowali w Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży organizowanej w Szczyrku. Pierwszą konkurencją był sprint - 5 km (jun. A) i 3,75 km (jun. B) oraz poprzedzające bieg skoki na Skalitem (HS 106). Wśród juniorów A Jan Łowisz po raz pierwszy od pięciu startów znalazł pogromcę, a okazał się nim Michał Pytel. W gronie juniora B pewnie zwyciężył Daniel Mąka.

 

Komentarzy: 0

2014-02-11 18:09

Czytaj więcej
Lotos

Lotos Cup w Szczyrku: Łowisz, Mąka, Chyc, Kudzia i Jarosz zwyciężają w drugim konkursie

Za nami drugi w tym sezonie konkurs Lotos Cup w kombinacji norweskiej. W dzisiejszych zawodach organizowanych na trasach przy ośrodku sportowo-rekreacyjny "Jonidło" w Wiśle i na skoczniach w Szczyrku (HS 106, 77 i 44) najlepsi okazali się: Jan Łowisz (junior A), Daniel Mąka (junior B), Paweł Chyc (junior C), Piotr Kudzia (junior D) i Mateusz Jarosz (junior E).

 

Komentarzy: 0

2014-02-06 17:18

Czytaj więcej
Lotos

Lotos Cup: Karpiel, Osiński, Mąka, Twardosz, Kudzia, Jarosz pierwszymi zwycięzcami

Polski sezon w kombinacji norweskiej wreszcie wystartował. Zawody w Wiśle (Łabajowie) można uznać za nietypowane, ale na szczęście mimo baku prawdziwej zimy udało się zainaugurować sezon. Najlepsi okazali się: Krystian Karpiel i Dawid Osiński (junior A), Daniel Mąka (junior B), Paweł Twardosz (junior C), Piotr Kudzia (junior D) i Mateusz Jarosz (junior E).

 

Komentarzy: 0

2014-02-03 20:01

Czytaj więcej

Mistrzostwa UKS-ów: Gryczuk, Milczanowski, Chyc, Kudzia i Rojek zwyciężają

Dziś w Szczyrku kombinatorzy norwescy rywalizowali w Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych. W swoich kategoriach wygrali: Krystian Gryczuk, Michał Milczanowski, Paweł Chyc, Piotr Kudzia i Oskar Rojek.
Komentarzy: 0

2013-10-05 19:19

Czytaj więcej
Coraz mniej zawodnik

Dvorak dwukrotnym Mistrzem Czech, Polacy poza podium

W miniony weekend w czeskim Libercu kombinatorzy norwescy rywalizowali o tytuł Mistrza Czech. Dwukrotnie zwyciężył Miroslav Dvorak. Gościnnie startowali nasi zawodnicy, ale nie przeszkodzili specjalne reprezentantom gospodarzy i nie wdarli się na podium.
Komentarzy: 4

2013-09-29 19:35

Czytaj więcej

Wantulok najlepszy na krajowym podwórku

Mateusz Wantulok zwyciężył w ostatnich zawodach Pucharu Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, które odbywały się w Wiśle. Podium uzupełnili Kacper Kupczak, który był jedynym startującym podopiecznym Jana Klimko i Krystian Gryczuk.
Komentarzy: 5

2013-09-14 17:44

Czytaj więcej

Paweł Słowiok zwycięża w Zakopanem

Paweł Słowiok został dziś Mistrzem Polski w kombinacji norweskiej na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Srebrny medal wywalczył Szczepan Kupczak, a na trzecim stopniu podium stanął pozakadrowicz Mateusz Wantulok. Prowadzący po skokach Kacper Kupczak zajął czwarte miejsce.
Komentarzy: 3

2013-09-07 11:34

Czytaj więcej

Wantulok mistrzem Polski

Mateusz Wantulok w minioną sobotę zdobył tytuł mistrza Polski w kombinacji norweskiej. W zawodach w Szczyrku drugie miejsce zajął Jan Łowisz, a podium uzupełnił Wojciech Marusarz. W imprezie, która miała chrakter otwarty, triumfował jednak Petr Kutal.

Po skokach prowadził Tomas Vancura (100m), który miał 18 sekund przewagi nad liderem rywalizacji o tytuł mistrza kraju, Janem Łowiszen (99m). Trzeci był Mateusz Wantulok (95,5m, +0:38). Wirtualne podium wśród polskich dwuboistów zamykał Damian Urbaś (95,5m, +0:42). W pierwszej szóstce znajdowali się jeszcze: Wojciech Marusarz (94,5m, +0:50) i Petr Kutal (94m, +0:58) ex-eaquo z Dawidem Jarząbkiem (93,5m, +0:58).

WYNIKI PO SKOKACH

W biegu Kutal minął wszystkich rywali, a na mecie uzyskał ośmiosekundową przewagę nad Wantulokiem, który tym samym wywalczył pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski w kombinacji. Trzeci na mecie i ze srebrnym medalem był Wojciech Marusarz. Brązowy medal wywalczył Jan Łowisz. Piąty był Kacper Kupczak, który na finiszu minimalnie wyprzedził Damiana Urbasia, Martina Zemana, Marcina Budza i Krystiana Gryczuka. Dla zawodnika z Lubawki to niewątpliwie bardzo nieudany start. Pierwszą dziesiątkę zamknął Michał Pytel. Prowadzący po skokach, Tomas Vancura, spadł na 11. miejsce.

Warto pamiętać, że w zawodach nie wystartowało czterech czołowych polskich kombinatorów - Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok walczyli w tym czasie w Letnim Grand Prix, natomiast Adam Cieślar i Andrzej Gąsienica nie startowali w Szczyrku z powodów zdrowotnych.

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

Andrzej Grabowski
Komentarzy: 0

2013-09-06 18:26

Czytaj więcej
images/Sezon2012-2013/Kombinacja_norweska/Polska/puchar%20prezesa%20pzn%20-%20kupczak.jpg

Kupczak wygrywa w Pucharze Prezesa PZN

Kacper Kupczak zwycięzył w sobotnich zawodach o Puchar Prezesa PZN, które odbyły się w Wiśle. Młodszy z braci Kupczak po jednym skoku i biegu na 7,5 kilometra uzyskał 28,7 sekundy przewagi nad drugim Mateuszem Wantulokiem. Trzeci był Jan Łowisz.

Po skokach Kupczak miał 58 sekund przewagi nad Łowiszem oraz minutę i 37 sekund zysku nad Wantulokiem. Czwarty był 14-letni Dawid Jarząbek (+2:13).

Po biegu na 7,5 kilometra zawodnik ze Szczyrku pokonał o 28,7 sekund Mateusza Wantuloka i o minutę i 11 sekund Jana Łowisza. 2 minuty i 3 sekundy stracił Krystian Gryczuk, który zajął czwarte miejsce. Piąty był Marcin Budz, a szósty Wojciech Marusarz.

W zawodach nie startowała większość krajowej czołówki kombinatorów - Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak startowali w Letnim Grand Prix, a Adam Cieślar i Andrzej Gąsienica leczą kontuzję.

WYNIKI KOMBINACJI

Tego samego dnia rozegrano zawody w skokach narciarskich, w których startowali również dwuboiści. Dwunasty był Kacper Kupczak, 23. miejsce zajął Jan Łowisz, dwie pozycje niżej był Dawid Jarząbek, 27. był Krystian Gryczuk, a 29. pozycję zajął Wojciech Marusarz. Poza trzydziestką znaleźli się jeszcze kilku innych kombinatorów.

WYNIKI KONKURSU SKOKÓW

Andrzej Grabowski

fot. Alicja Kosman/PZN
Komentarzy: 0

2013-08-27 10:26

Czytaj więcej

Wantulok zwycięża w Pucharze Prezesa PZN

Mateusz Wantulok zwyciężył w pierwszych w tym sezonie letnich zawodach organizowanych w ramach Pucharu Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Drugie Miejsce zajął Krystian Gryczuk, a trzecie Jan Łowisz. Zawodnicy kadry A przebywają na zgrupowaniu w Strbskim Plesie i tym razem nie startowali.
Komentarzy: 0

2013-07-22 10:15

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p