PZN

Czwartkowe popołudnie obfitowało w wiele ważnych ustaleń w łonie Polskiego Związku Narciarskiego, bowiem zarząd podjął decyzje dotyczące składów kadr na nadchodzący sezon. Co najważniejsze, do kadry A dołączy nowy reprezentant biało-czerwonych barw. 

 

Nikt nie miał wątpliwości, że Mateusz Wantulok pozostanie na stanowisku głównego szkoleniowca Kadry Narodowej, a ponadto dalej będzie mu towarzyszył Jan Szturc. Kolejnym asystentem będzie Piotr Śliwka. O sprzęt zadba Mateusz Ligocki, a o prawidłową regenerację i zdrowie naszych kombinatorów będą się troszczyli Daniel Hankus (fizjoterapeuta) oraz Stanisław Ptak (lekarz). Pewne zmiany ujrzą światło dzienne wśród zawodników – do Szczepana Kupczaka, Adama Cieślara i Pawła Słowioka dołączy Paweł Twardosz, szósty zawodnik Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer.

 

W Młodzieżowych Kadrach Narodowych dalej będą dwie grupy, a w każdej znajdzie się trzech reprezentantów. Pierwsza - Tatrzańska, potrenuje pod okiem Tomasza Pochwały (trenera) i Adama Celeja (trenera współpracującego). Do niej wybrani zostali Paweł Chyc, Michał Gut-Chowaniec i „nowa twarz” w kadrach, czyli Jakub Chowaniec. W ekipie z Beskidów znalazło się z kolei miejsce dla Kacpra Koniora, Piotra Kudzi, do których dołączył Mateusz Małyjurek. Ta trójka będzie trenowała pod skrzydłami Tomisława Tajnera (trenera głównego) i Zbiegniewa Byrdego (trener współpracujący).

 

Składy kadr wszystkich dyscyplin PZN na sezon 2016/17

 

źródło: PZN

KaEn