Christoph Bieler

Jakiś czas temu pisaliśmy o zakończeniu kariery sportowej przez Mario Stechera, w jego ślady poszedł również Christoph Bieler. Austriacki weteran po 20 latach startów w Pucharze Świata postanowił przerwać swoją przygodę z kombinacją norweską. Teraz w planach ma studia i zajęcie się pracą, która zawsze mu się podobała.

 

Christoph Bieler na swoim koncie ma wiele sukcesów, są to między innymi trzy medale zdobyte z drużyną na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich: brąz w Salt Lake City w 2002, złoto w Turynie w 2006 oraz brąz w Soczi w 2014 roku. Złoto z drużyną zdobył również podczas Mistrzostw Świata w Val di Fiemme w 2003 r.

37-latek w zawodach Pucharu Świata zadebiutował 14 stycznia 1997 roku, było to w Val di Fiemme, uplasował się wtedy na 4. miejscu. Pierwszy raz na podium stanął w Sapporo 25 stycznia 2004 r., a zwyciężył w Lillehammer 3 grudnia 2006 roku. Bieler w konkursach Pucharu Świata wygrywał łącznie sześć razy.

 

"Aż do ostatniej chwili wszystkie opcje zostawiłem otwarte. Po Mistrzostwach Świata w Falun pojawiły się pierwsze myśli, że może byłoby lepiej żebym to zakończył. Zawsze wiedziałem że tak szybko jak zacznę o tym myśleć, to będzie to odpowiedni moment, ten właściwy czas. Po rozmowie z moją rodziną postanowiłem narysować linie pod moja aktywną karierą, odgrodzić karierę od teraźniejszości. Jestem wdzięczny za wszystko czego mogłem doświadczyć w ostatnim roku i za wszystkie sukcesy, które dane mi było świętować. Nie chcę zapomnieć ani sekundy z mojej kariery i chciałbym podziękować wszystkim towarzyszom, sponsorom i związkowi narciarskiemu za wspaniały czas i współpracę. Teraz skoncentruję się na studiach zarządzania pracy jako trener, która byłaby dla mnie odpowiednia w przyszłości" - powiedział Christoph Bieler.

 

Bożena Tyc