Klimko

Jan Klimko dla portalu PZN.pl podsumował sezon swoich podopiecznych w kadrze narodowej kombinacji norweskiej. Główny szkoleniowiec jest zadowolony z wyników i liczy na regularne punktowanie w Pucharze Świata w przyszłym sezonie.

 

Zdaniem trenera całościowo sezon należy uznać za udany - Jestem zadowolony z całego sezonu, szkoda tylko, że nie udało nam się wystawić drugiego zawodnika na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Moi podopieczni prawidłowo punktowali w Pucharze Kontynentalnym oraz w Pucharze Świata i dzięki temu udało nam spełnić kryteria startów na igrzyskach dla jednego z zawodników, którym był Adam Cieślar. Dobrze również spisała się grupa juniorów, która uzyskała bardzo dobre wyniki na Mistrzostwach Świata Juniorów w Val di Fiemme. Niestety zima, jaka była w tym roku w Polsce, sprawiła, że w kraju nie udało nam się wykorzystać odpowiednio tras biegowych oraz skoczni.

 

Starty na IO Adama Cieślara było nieco gorsze niż zakładano. - Przed startami mieliśmy nadzieję, że Adamowi uda się wskoczyć do czołowej „30”, ostatecznie skończyło się miejscami w najlepszej „40”. Szkoda drugiego startu Adama, bo nasz zawodnik był dobrze przygotowany, jednak w tych drugich zawodach zagrała pogoda. Cały dzień padał deszcz i niestety nie udało nam się przygotować dobrze nart do biegu. Ale mimo wszystko Adam postępował bardzo dobrze, jak już taki doświadczony zawodnik, dlatego jesteśmy zadowoleni z tego debiutu.

 

Podczas Uniwersjady nasi zawodnicy wywalczyli cztery medale, ale trzeba pamiętać, że jako jedyni wysłaliśmy do Włoch najlepszych zawodników w kraju. - Przed wyjazdem do Włoch liczyliśmy tylko na medal w drużynie, ale nawet przez myśl nie przeszło nam to, że zdobędziemy ten z najcenniejszego kruszcu. Szczerze mówiąc, to byłem bardzo zaskoczony tymi złotymi medalami. Chłopaki znakomicie zaprezentowali się w startach indywidualnych oraz w drużynie, w każdych zawodach dali z siebie wszystko i wspólnie wywalczyli cztery medale. To był naprawdę bardzo dobry występ chłopaków

 

Na zakończenie trener powiedział o planach na następny sezon. - Przede wszystkim chcemy rozpocząć przygotowania wcześniej niż w zeszłym sezonie. Planujemy przeprowadzić szybciej treningi biegowe oraz na skoczni. W przyszłym sezonie musimy zdecydowanie poprawić wyniki na skoczni i minimalnie czas w biegach, a wtedy jestem pewny, że nie będzie problemu z punktowaniem w zawodach Pucharu Świata oraz z tym, żeby regularnie wskakiwać do „30”.

 

Konrad Rakowski Źródło: PZN/ Fot: klubpolska.com.pl