Austria

Austriacki Związek Narciarski ogłosił swoje kadry na Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Do Rosji pojedzie m.in. pięciu kombinatorów norweskich, których nazwiska nie są żadną niespodzianką. Ogłoszono też nazwisko chorążego na cermonię otwarcia, którym został Benjamin Raich.

 

Honoru austriackiego dwuboju zimowego będą bronić: Christoph Bieler, Wilhelm Denifl, Bernhard Gruber, Lukas Klapfer i Mario Stecher. Skład tej piątki nie jest żadną niespodzianką i był od dawna do przewidzenia, a w poneidziałek został jedynie potwierdzony. Podano również skład kadry w biegach narciarskich - pakować się już mogą cztery panie: Veronika Mayerhofer, Nathalie Schwarz, Katerina Smutna i Teresa Stadlober, a także czterej panowie: Johannes Duerr, Max Hauke, Bernhard Tritscher i Harald Wurm.

 

"Czerwono-biało-czerwoni" na 22. ZIO wysyłają rekordową liczbę sportowców - aż 130 (89 panów, 41 pań). Funkcję chorążego na ceremonii otwarcia imperzy będzie sprawował 35-letni legendarny alpejczyk Benjamin Raich - triumfator PŚ w sezonie 2006/2007, zdobywca ośmiu Małych Kryształowych Kul (trzy w slalomie, trzy w gigancie i trzy w kombinacji/superkombinacji), zwycięzca 36 zawodów PŚ (na podium stał 90-krotnie), a także dwukrotny mistrz olimpijski (w sumie zdobył cztery medale olimpijskie) i dwukrotny mistrz świata (łącznie wywalczył 7 medali tej imprezy).

 

Składy pozostałych kadr w kombinacji norweskiej na imprezę w Soczi możecie zobaczyć TUTAJ.

 

Andrzej Grabowski