kn

W piątek rozegrano mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Zawodnicy mierzyli się na obiekcie Skalite ( hs 106 ) w Szczyrku oraz na trasie biegowej Kubalonki. Mistrzem Polski został zdecydowany faworyt do zwycięstwa, najlepszy obecnie kombinator norweskiej w naszym kraju, czyli Szczepan Kupczak. Drugie miejsce zajął Andrzej Szczechowicz, co również nie jest niespodzianką. Trzecie miejsce zajął Mateusz Jarosz. 

 

SKOKI

 

Po skokach liderem był Szczepan Kupczak, który skoczył 98 metrów. Drugie miejsce na półmetku zawodów zajmował dość niespodziewanie Tymoteusz Amilkiewicz. Zawodnik urodzony w 2005 roku skoczył aż 102 metry. Trzeci był Mateusz Jarosz (97,5 metra), a czwarty Andrzej Szczechowicz (97,5 metra). Czołową piątkę po skokach zamknął Jan Bukowski, który jednak tracił przed biegiem do pierwszej czwórki blisko dwie minuty. Z podobną stratą na 6 pozycji znajdował się Jan Galica.

 

WYNIKI

 

 

BIEG

 

W biegu Kupczak udownił, że jest obecnie najlepszym polskim zawodnikiem w kombinacji norweskiej. Wygrał zdecydowanie uzyskując najlepszy czas biegu. Drugi był ze stratą ponad minuty Andrzej Szczechowicz a trzecie miejsce zajął Mateusz Jarosz. Dwie kolejne lokaty zajęli Maciej Gąsienica-Ciaptak i Paweł Szyndlar. Szósty był Adam Skupień.  

 

WYNIKI

 

 

Źródło i zdjęcie: PZN

 

Maciej Sulowski