logo

Jak infromuje oficjalna strona międzynarodowej federacji narciarskiej, finał Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odbędzie się w Klingenthal, które zastąpi inną niemiecką miejscowość, Schonach, gdzie warunki pogodowe nie pozwalają na organizację finałowych zawodów.

 

Przeniesienie zawodów do Klingenthal zostało ustalone przez niemiecki związek narciarski oraz międzynarodową federację narciarską. Jak przyznaje Sekretarz Generalny Komitetu Organizacyjnego, Alexander Ziron, warunki w Klingenthal są dobre. Trasy biegowe oraz skocznia są w zadowalających warunkach po lutowych zawodach Pucharu Świata, dlatego rozegranie zawodów Pucharu Świata w miejsce zawodów w Schonach jest możliwe. W dalszej części swojej wypowiedzi, Alexander Ziron mówi szerzej o finałowych zawodach w Klingenthal: 

 

„Finały Pucharu Świata w Kombinacji Norweskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym sezonie. Przy obecnej sytuacji pandemicznej jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Klingenthal może wystąpić jako gospodarz tego wydarzenia po braku śniegu i ciepłej prognozie pogody, które zagroziły wydarzeniom w Schonach. Zdecydowaliśmy się teraz zmienić format na dwa regularne zawody indywidualne w Gundersenie, aby dać wszystkim sportowcom szansę na udział w dwóch kolejnych imprezach tej trudnej zimy, a nie tylko w pierwszej trzydziestce w finale indywidualnym w Gundersenie ”.

 

Finałowy weekend Pucharu Świata odbędzie się w dniach 19-21 marca. Pierwszego dnia rozegrane zostaną treningi na trasie biegowej, oraz skoczni, a dzień zakończy runda prowizoryczna. W sobotę i niedzielę, kombinatorzy będą rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych. 

 

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com

 

Maciej Sulowski