kn

W najbliższy weekend w niemieckim Klingenthal odbędą się zawody Pucharu Świata. W Niemczech wsytąpi jeden reprezntant naszego kraju, będzie nim oczywiście Szczepan Kupczak. Młodsza część polskiej ekipy uprawiająca kombinację norweską wystartuje w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Lahti, które będzie wkrótce gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów.

 

Szczepan Kupczak trenujący w tym seznie z czeską kadrą wystartuje w Klingenthal w koeljnych zawodach Pucharu Świata. Szczepan okazję do zmierzenia się ze skocznią i trasą w tej meijscoowści miał okazję w styczniu, kiedy to startował w zawodach Pucharu Kontynentalnego, którego gospodarzem było Klingenthal.

 

W Lahti odbędzie się w tym tygodniu Puchar Kontynentalny, na który polska ekipa uda się w czteroosbowym składzie pod wodzą Tomisława Tajnera. W składzie znaleźii się: Andrzej Szczechowicz, oraz trójka juniorów która zostanie w Finlandii aby rywalizować w mistrzostwach świata juniorów: Mateusz Jarosz, Adam Skupień i Maciej Gąsienica-Ciaptak.

 

W zawodach nie będą mogli wystąpić Rosjanie, któzy odnieśli ostatnio kontuzję. Ernest Yahin i Witalij Iwanow urazu doznali podczas zgrupowania rosyjskiej kadry w Planicy przed zawodami PŚ w Val di Fiemme. Zawodnicy uszkodzili więzadła krzyżowe kolana podczas upadsków na skoczni. Yahin kontuzji doznał po skoku na dużej a Iwanow na normalnej skoczni. Mimo że zawodnicy ustali swoje próby ale dalekie skoki Rosjan spowodowały nawrót starych kontuzji.

 

Źródło: PZN/fis-ski.com

 

Zdjęcie: PZN

 

Maciej Sulowski