kn

Dobre wieści płyną dla zawodników i zawodniczek rywalizujących w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej. Planowane na najbliższe dni zawody Pucharu Świata we włoskim Val di Fiemme, znanym między innymi z organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym odbędą się bez przeszkód.

 

 

Val di Fiemme zawody Pucharu Świata zorganizuje w dniach 14-17 stycznia.
Runda prowizoryczna planowana jest na 14 stycznia, a następne trzy dni to rywalizacja o punkty w zawodach indywidualnych oraz w sprincie drużynowym. Pozytywne wieści płyną też z niemieckiego Klingenthal, które w tym samym terminie ugości zawodników rywalizujących w Pucharze Kontynentalnym a następnie w dniach 5-7 lutego zawody Pucharu Świata. Zarówno w Val di Fiemme jak i w Klingenthal warunki do biegania i skakania na nartach są bardzo dobre. Val di Fiemme niedawno gościło zawody z cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich w ramach prestiżowego Tour de Ski. 
 
Pozytywna informacja dotarła również z Lahti, gdzie bez przeszkód odbędzie się Lahti Ski Games, czyli zawody w skokach, biegach i kombinacji norweskiej. W Lahti panują dobre warunki, które umożliwiły dobre przygotowanie się do organizacji zawodów, które odbędą się w dniach 22-24 stycznia. Również austriacki ośrodek narciarski w Eisenerz jest gotowy na zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego kobiet i mężczyzn w kombinacji norweskiej. Bez przeszkód powinno odbyć się także Nordic Combind Triple w Seefeld. Austriacy zorganizowali już przed świętami Bożego Narodzenia zawody z cyklu Alpen Cup, a teraz potwierdzili gotowość do rozegrania zawodów wyższej rangi.
 
 
Jak informuje Polski Związek Narciarski Szczepan Kupczak wraz z Andrzejem Szczechowiczem wystartują w ten weekend w Klingenthal. Tym samym w Val di Fiemme nie obejrzymy żadnego z reprezentantów Polski. Miejmy nadzieję że Szczepan i Andrzej pokażą się z dobrej strony w Klingenthal a następnie razem będą startowali w Pucharze Świata.
 
 
Źródło i zdjęcie: fis-ski.com
 
Maciej Sulowski