W lutym nadchodzącego roku miały odbyć się zawody Pucharu Świata w Pekinie. Niestety, pandemia znów przeszkodziła i weekend w Chinach musiał zostać odwołany. FIS planuje jednak zorganizowanie zastępczego miejsca, w którym dwuboiści będą mogli rywalizować.

 

 

Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o kolejnych odwołanych zawodach w kalendarzu Pucharu Świata. Te w Pekinie miały odbyć się w dniach 12-14 luty i dodatkowo miały być one testem przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w 2020. Podczas weekendu dwuboiści zaplanowane mieli zmagania indywidualne oraz drużynowe. Zorganizowanie zawodów Pucharu Świata w Chinach jest trudniejsze, gdyż zawodnicy z innych części świata musieliby przejść 14-dniową kwarantannę. 

 

"Mieliśmy nadzieję, że zorganizowanie zawodów testowych w Chinach będzie możliwe w tym sezonie. Jednak druga fala Covid-19 spowodowała bardzo surowe ograniczenia w podróżowaniu, które uniemożliwiły organizację międzynarodowych zawodów. To była trudna decyzja, ale dzięki zaawanowanym przygotowaniom zespołu z Pekinu wiemu, że wszytskie obiekty będą działały na najwyższym poziomie przed Igrzyskami w lutym 2022." - powiedział prezes FIS Gian Franco Kasper.

 

Ponieważ testowanie obiektów sportowych przed ZIO jest wymagane, mają się na poszczególnych obiektach odbyć zawody narodowe, w których oczywiście wystartują tylko chińscy zawodnicy. Dodaktowo wszystkie obiekty zostaną udostępnione ekspertom technicznym FIS, aby zapwnić najwyższy standard przygotowania. 

 

FIS koncentruje się teraz na znalezieniu zastępczych miejsc na odwołane zawody Pucharu Świata. 

 

Bożena Tyc

 

Źródło: Fis-ski.com