OtepääArturBała

Nowy sezon Pucharu Świata w kombinacji norweskiej jeszcze się nie rozpoczął, aczkolwiek już dostajemy informacje o odwołaniu zawodów. Tym razem musimy pożegnać się ze startami w Otepää. Powodem rezygnacji jest oczywiście Covid-19.

 

Kolejny przystanek gdzie miały odbyć się zawody Pucharu Świata został wykreślony z kalendarza. Wiemy już, że zawody w Lillehammer mają zostać przesunięte na póżniejszy termin. To niestety nie koniec złych wieści, gdyż Estoński Związek Narciarski również powiadomił o odwołaniu zawodów kombinacji norweskiej w Otepää. 

 

Lokalny Komitet Organizacyjny z żalem poinformował, że zawody Pucharu Świata zaplanowane na 1-3 stycznia 2021 roku, nie mają możliwości odbyć się ze względu na sytuację z pandemią. Liczba przypadków Covid-19 w Estonii wciąż rośnie, a sytuacja finansowa uległa znacznemu pogorszeniu, przez co organizatorzy postanowili zrezygnować z prowadzenia zawodów.

"Jako Estoński Związek Narciarski jesteśmy ogromnie wdzięczni FIS za możliwość zorganizowania zawodów w kombinacji norweskiej. Byliśmy gotowi do realizacji Pucharu Świata i włożyliśmy już w to sporo wysiłku, jednak ostatecznie musimy wycofać się i odwołać planowane zawody. Nie była to łatwa decyzja, ale ze względu na rosnącą liczbę przypadków Covid-19 w Estonii oraz duże obciążenia budżetu czuliśmy, że nie mamy wyboru." - mówi Ago Markvard, członek zarządu EZN.

 

Na ten moment nie ma informacji o zastąpieniu imprezy sportowej w Estonii, aczkolwiek nie jest wykluczone, że takie zawody pojawią się w kalendarzu FIS.

 

Bożena Tyc

 

Źródło: Fis-ski.com

Foto: Artur Bała