riiber_magnus_fischer_sports_gmbh

Dominator Pucharu Świata 2019/2020 - Jarl Magnus Riiber w zeszłym tygodniu doznał kontuzji kolana. W zeszły czwartek podczas treningu na Midtstubakken Norweg uległ upadkowi, który mimo, że wyglądał źle, nie przyniósł większej kontuzji.

 

Jarl Magnus Riiber ledwo uniknął poważnej kontuzji kolana podczas treningu. Dzień po upadku spędził ze specjalistami medycznymi w Olympiatoppen w Oslo, aby ocenić możliwość uszkodzenia prawego kolana. Na szczęście badania nie wykazały żadnych poważnych uszkodzeń oraz pęknięć. 

 

Mimo tego, że upadek Riibera nie skończył się poważną kontuzją, Norweg będzie musiał bardziej odpuścić letnie treningi. "Taki upadek obciąża strukturę kolana, dlatego Jarl będzie zmuszony do odpoczynku przez najbliższy czas. Przez okres od dwóch do trzech miesięcy, będzie musiał unikać skoków." - powiedział Anders Storhaug Heen. Lekarz dodał również, że w tym tygodniu zostanie opacowany nowy plan treningowy dla dwuboisty. 

 

"Bardzo się cieszę, że wszystko skończyło się dobrze. Miałem podobną kontuzję w 2016 roku, więc z doświadczeniem jakie mam, powinienem sobie dobrze poradzić." - oznajmił Riiber.

 

Całą sytuację skomentował również dyrektor sportowy - Ivar Stuan. "Mogło być dużo gorzej i naprawdę odczułem ulgę. Jarl jest tak dobrym sportowcem, że zmniejszone treningi przez dwa, trzy miesiące nie powinny wpłynąć źle na jego karierę. Wierzę i mam nadzieję, że nie cofnie go to, gdy rozpocznie się nowy sezon zimowy." 

 

Źródło: fis-ski.com

 

Bożena Tyc