fis logo
Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła na swojej oficjalnej stronie kalendarze na lato oraz zimę 2020/2021. Zawody Letniej Grand Prix nie są jednak pewne, ponieważ odbędą się pod warunkiem że pozwoli na to sytuacja związana z koronawirusem.

 

Letnia Grand Prix
 
Letnia Grand Prix ma zostać rozpoczęta 22 sierpnia zawodami mixtu w Oberhofie, po weekendzie w Oberhofie, sportowcy przeniosą się do Oberwiesenthal we wtorek a piątek i sobotę zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w innym niemieckim mieście, Oberstdorfie gdzie panie zakończą letni cykl. Panowie zmierzą się jeszcze w następnym tygodniu, czyli w dniach 5,6 września w austriackim Tschagguns gdzie zakończą zmagania w letnim cyklu.
 
TUTAJ - Kalendarz LGP
 
Puchar Świata Mężczyzn
 
Męski cykl Pucharu Świata ma zacząć się fińskiej Ruce, gdzie zawodnicy zawalczą o zwycięstwo w cyklu Ruka Opening. Cykl zacznie się 27 listopada. Kolejny tydzień zawodnicy spędzą w Norwegii, w Lillehammer gdzie dwukrotnie zmierzą się w zawodach indywidualnych. Następny weekend jest wolny dla chętnego organizatora a tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zawodnicy zmierzą się w Ramsau. Na początku nowego roku kombinatorzy zawitają do Otepyy, po czym przeniosą się do francuskiego Chaux-Neuve. Następnie czekają nas zawody w Val di Fiemme i Lahti, po czym czeka nas kolejna edycja Nordic Combined Triple w Seefeld. W lutym zawodnicy zmierzą się w Klingenthal, po czym z Niemiec udadzą się do Pekinu gdzie zmierzą się w zawodach indywidualnych i drużynowych. Następnie w dniach 23 lutego- 7 marca odbędą się mistrzostwa świata w niemieckim Oberstdorfie. Po mistrzostwach zawodnicy zmierzą się w Oslo a sezon zakończą weekendem w Schonach.
 
TUTAJ - Kalendarz Pucharu Świata
 
Puchar Świata Kobiet
 
Zima 2020/2021 będzie przełomowa dla pań rywalizujących w dwuboju klasycznym. Po raz pierwszy odbędzie się bowiem Puchar Świata kobiet w tej dyscyplinie. Kombinatorki sezon Pucharu Świata rozpoczną na początku grudnia w Lillehammer, w styczniu wystartują w Oteppie, Zawodniczki następnie wezmą udział w mistrzostwach świata w Oberstdorfie, a sezon zakończą w Schonach. 
 
 TUTAJ - Kalendarz Pucharu Świata Kobiet
 
Puchar Kontynentalny
 
Zawody Pucharu Kontynentalnego zostaną zainaugurowane prawdopodobnie w w dniach 11-13 grudnia w Chinach lub Stanach Zjednoczonych. Kolejne zmagania w cyklu będą miały miejsce w naszym kraju, nie wiadomo jednak w jakiej miejscowości odbędą się te zmagania, jednak cieszy fakt że wobec dużego zamieszania w kombinacji w Polsce w ostatnim czasie planowane są zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Po prawdopodobnym weekendzie w Polsce następne zawody mają odbyć się w Klingenthal oraz w Eisenerz. W dniach 1-7 lutego odbędą się mistrzostwa świata juniorów w Zakopanem. Po mistrzostwach kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się w norweskiej Renie w dniach 12-13 lutego. Jeżeli nie zgłosi się żaden chętny organizator to następne finałowe zawody dla mężczyzn i kobiet w tym cyklu odbędą się w Rosji, w Niżnym Tagile. 
 
TUTAJ  - Kalendarz Pucharu Kontynentalnego
 
Youth Cup
 
W cyklu Youth Cup na razie zaplanowane są jedynie zawody w Oberhofie w sierpniu oraz w Harrachovie na początku stycznia. Prawdopodobnie odbędą się jeszcze jedne zawody, których organizator na tę chwilę nie jest znany, wiadomo jednak że mają one odbyć się w lutym.
 
TUTAJ  - Kalendarz Youth Cup
 
 
Źródło: FIS
 
Maciej Sulowski