zakopane

Fis - Międzynarodowa Federacja Narciarska chce, aby zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej ponownie były rozgrywane w Polsce. Jest to świetna wiadomość dla miłośników sportów zimowych, a także motywacja dla polskich zawodników, którzy będą mogli rywalizować przed swoją publicznością. 

 

"Mamy świetną współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim i pracujemy nad długoterminowym planem przywrócenia Pucharu Świata w kombinacji norweskiej do waszego kraju. Pierwszym krokiem są MŚJ 2021 w Zakopanem, które rozpoczną ten plan" - wyznał Lasse Ottesen - dyrektor Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w rozmowie z portalem sportsinwinter.pl.

 

Norweg pozytywnie wypowiada się na temat współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim. Sytuacja kombinacji norweskiej w Polsce nie jest w najlepszej kondycji, a zainteresowanie tym sportem jest bardzo małe. Możliwość włączenia Polski do pucharowego kalendarza z pewnością pomogłoby popularności dwuboju oraz byłoby dodatkową motywacją dla zawodników, którzy mogliby w końcu startować przed własną publicznością. 

 

Na początek wyzwaniem ma być organizacja Mistrzostw Świata Juniorów 2021 w narciarstwie klasycznym w Zakopanem. 

 

Źródło: sportowefakty.wp.pl

 

Bożena Tyc