schonach

Niemieckie Schonach miało jak co roku gościć zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Niestety zawody w Szwarcwaldzie zaplanowane na 14 i 15 marca zostały odwołane z powodu wysokich temperatur i braku śniegu. 

 

Joachim Bruder, kontroler śniegu, odwiedził dziś stronę razem z major Jörg Frey, ale musiał stwierdzić, że obecne warunki śniegowe nie są już wystarczające do organizacji wydarzeń i że nie ma już dostępnych rezerw.
 

W ciągu ostatnich dwóch dni burze i ciepła pogoda uderzyły w region i zabrały większość śniegu w dobrze przygotowanym miejscu. Stopił także składy sztucznego śniegu organizatora i spowodował znaczne szkody na stadionie biegowym.
Niestety nie mamy innego wyjścia, jak anulować”, powiedział Jörg Frey. „Ciepłe temperatury i niekorzystne prognozy nie wskazują na poprawę sytuacji w najbliższych dniach”. Dodał: „Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wrócić do organizacji finałów i kontynuować dobrą współpracę z FIS, Niemieckim Związkiem Narciarskim oraz naszymi partnerami i sponsorami”.
 

FIS sprawdza obecnie, czy wymiana konkursów będzie możliwa i poinformuje o możliwej wymianie do końca tygodnia.
 
 
Źródło: FIS
Maciej Sulowski