kombi
Kolejne konkursy w Pucharze Kontynentalnym w kombinacji norweskiej za nami. Rywalizacja w Eisenerz trwała od piątku do Niedzieli. 
 

 

 

Sobota
 
 Mężczyźni
 
W piątek rozegrano bieg masowy będącym pierwszą częścią rywalizacji indywidualnej. W biegu najlepszy okazał się Lars Buraas który z czasem 23:55.3 zapewnił sobie zwycięstwo w biegu. Za norwegiem uplasowali się Jakob Lange i Lukas Runggaldier. Kolejne miejsca zajęli Fabio Obermeyr, Simen Tiller i Aleksander Skoglund. 
Następnego dnia kombinatorzy rywalizowali na skoczni. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Jakob Lange dla którego to już kolejne z wielu zwycięstw w tym sezonie w zawodach tej rangi.
Drugie miejsce zajął SimenTiller a trzecie Stefan Rettenegger. czwarty był Manuel Einkemmer, piąty Lukas Runggaldier a szósty Aleksander Skoglund.
 
 
 
 
 
 
Kobiety
 
Panie również mierzyły się najpierw w biegu masowym aby następnego dnia rywalizować ze sobą na skoczni. W biegu najlepsza okazała się Anju Nakamura. Druga była tara Geraghty-Moats a trzecia Marte Leinan Lund. Kolejne lokaty zajęły Hanna Midtundstad, Mari Leinan Lund i Lisa Hirner.
 Po skokach zwyciężczynią okazała się Nakamura która skoczyła 94,5 metra. Za nią uplasowała się Geraghty-Moats a skład podium uzupełniła Lisa Hirner. Kolejne miejsca zajęły Gyda Westvold Hansen Mari Leinan Lund i Ayane Miyazaki.
 
 
 
 
 
Konkurs mieszany
 
W sobotę został również rozegrany konkurs mieszany. Po skokach wygrywała ekipa Norwegii, w składzie Aleksander Skoglund, Mari Leinan Lund, Gyda Westvold Hansen i Simen Tiller. Druga była Austria w składzie Thomas Rettenegger, Sigrun Kleinrath, Lisa Hirner i i Stefan Rettenegger. Trzecie miejsce zajmowała ekipa japońska w składzie Daimatsu Takehana, Anju Nakamura, Ayane Miyazaki i Kodai Kimura. 
Następnie rozegrano bieg, mężczyźni biegali 5 kilometrów, kobiety 2,5. Po biegu skład podium nie uległ zmianie. Wygrała drużyna Norwegii przed Austrią i Japonią. Za podium znalazły się drużyny Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Włoch, Rosji i Francji. Ostatnie dwie pozycje zajęły Słowenia i Estonia.
 
 
 
 
 
 
 
Niedziela
 
Mężczyźni
 
W Niedzielę po skokach prowadził Simen Tiller który skoczył 98,5 metra. Wyprzedzał on Jonasa Maiera o 2 i Daimatsu Takehane 0 15 sekund. Kolejne trzy lokaty zajęli Ernest Yahin, Thomas Rettenegger i Waltteri Karhumaa. 
Po biegu zwycięzcą okazał się dopiero 17 po skokach Manuel Einkemmer. Drugie miejsce zajął Raffaele Buzzi a trzecie Lukas Runggaldier. Za dwójką włochów znaleźli się Stefan Rettenegger, Simen Tiller i Thomas Rettenegger.
 
 
 
 
 
Kobiety
 
Po skokach wygrywała znana z Pucharu Świata w skokach narciarskich Svenja Wuerth. Niemka skoczył 92,5 metra. Druga po skoku była Gyda Westvold Hansen a trzecia Lisa Hirner. Następnie uplasowały się Yuna Kasai, Ayane Miyazaki i Jenny Nowak.
Ostatecznie triumfowała Gyda Westvold Hansen a skład podium uzupełniły Tara Geraghty-Moats i Anju Nakamura. Czwarta była Lisa Hirner, piąta Marte Leinan Lund a szóste Ayane Miyazaki.
 
 
 
 
 
Maciej Sulowski