lahti

Dobre informacje docierają do nas między innymi z Lahti oraz z Oberwiesenthal. Nadchodzące tam wydarzenia, czyli Puchar Świata w kombinacji norweskiej, a także Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się bez przeszkód.

 

W ten weekend dwuboiści walczą ze sobą w norweskim Trondheim. Za tydzień (28.02-01.03) w kalendarzu znajduje się Lahti (FIN). Kontrola przed zawodami wypadła tam pozytywnie, co oznacza, że zawody odbędą się zgodnie z planem. Mimo tego, że w Finlandii brakuje obecnie naturalnego śniegu, to kontroler Timi Kiuru potwierdza, że skocznia oraz trasy biegowe są bardzo dobrze przygotowane. 

"HS-130 ma odpowiednią ilość sztucznego śniegu, a HS-100 również jest w gotowości. Rozbiegi mają tor lodowy z systemem chłodzenia. Trasa biegowa oczywiście też jest dobrze przygotowana, pokryto ją 10 cm sztucznego śniegu." - powiedział Kiuru. 

 

W związku z tym, że zima tego roku, jest wyjątkowo ciepła, w Finlandii w rejonie Lahti nie ma naturalnego śniegu. Sportowcy mają więc bardzo ograniczone możliwości treningowe. Trasy biegowe kilka dni przed zawodami, czyli od 24 lutego zostaną zamknięte.

 

W tym samym czasie, czyli od 28 lutego, gdy dwuboiści będą startować w Pucharze Świata, ich młodsi koledzy walczyć będą w Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal. Christian Freitag - kontroler śniegu oraz szef komitetu organizacyjnego, poinformował, że warunki śniegowe i pogodowe powinny zostać takie, jak są. Dzięki temu wszystkie zaplanowane zawody będą mogły odbyć się zgodnie z planem. MŚJ mają rozegrać się w dniach 28 luty do 08 marca.

 

Źródło: fis-ski.com

Bożena Tyc