Kupczak

Po dłuższej przerwie wracają zmagania w Pucharze Świata. Trzy tygodnie to dość długi czas, dlatego być może czekają nas nowe emocje i w czołówce namiesza ktoś inny poza Jarlem Magnusem Riiberem. Norweg jest liderem klasyfikacji generalnej, a do tej pory zwycięstwo odebrał mu tylko dwa razy Niemiec Vienzenz Geiger. 

 

Tym razem zawody najwyższej rangi rozegrane zostaną w norweskim Trondheim. Polskę reprezentować tego weekendu będzie tylko Szczepan Kupczak. Najlepszy zawodnik naszej kadry w czwartek pojedzie do Norwegii ze sztabem szkoleniowym, by zawalczyć o kolejne pucharowe punkty. Kwalifikacje odbędą się w piątek, a w sobotę i niedzielę konkursy indywidualne. 

 

Ostatnie zmagania w Seefeld były dla Szczepana bardzo udane, dwuboista zajął tam 12. miejsce, wyrównując swój najlepszy wynik w karierze. "To był udany dla mnie start. Przede wszystkim oddałem tam dobry skok, bo byłem siódmy na półmetku rywalizacji. Ostatecznie jednak zająłem 12. lokatę, aczkolwiek straty nie były duże, więc naprawdę byłem zadowolony z tego miejsca. Chociaż chciałoby się więcej, bo wiem, że była realna szansa dostania się do tej najlepszej "10", jednak w tamtym biegu musiałem uznać wyższość rywali. Przed rokiem w Trondheim uzyskałem wówczas najlepszy w karierze rezultat i z tego co pamiętam, to byłem liderem po skoku. Teraz sam jestem ciekaw jak to wszystko się ułoży. Wiem, że moje skoki nie są tak dobre jak w zeszłym sezonie, jednak biegowo radzę sobie zdecydowanie lepiej, więc na pewno będę walczył o dobry rezultat. Kolejny Puchar Świata odbędzie się w Lahti. Jest to dość wietrzne miejsce, więc zobaczymy jakie warunki będziemy mieli tym razem. Trasy biegowe są na pewno wymagające, ale ja osobiście lubię tam biegać. Następnie zawody odbędą się w Oslo i muszę przyznać, że nie za bardzo lubię tego miejsca, ale startować trzeba wszędzie i brać z tego jak najwięcej." - komentuje dla PZN Kupczak.

 

PROGRAM

 

Piątek, 21.02.2020

14:00 - runda prowizoryczna

 

Sobota, 22.02.2020

09:30 - seria skoków

16:15 - bieg na 10 km

 

Niedziela, 23.02.2020

10:00 - seria skoków

16:00 - bieg na 10 km

 

Źródło: pzn

Bożena Tyc