Austriacki weteran Bernhard Gruber nie powróci już do rywalizacji w sezonie 2019/2020. W dzisiejszym oświadczeniu Austriackiego Związku Narciarskiego Gruber oświadczył, że nadal zmaga się z infekcją żołądkowo-jelitową, którą zaraził przed rozpoczęciem sezonu. Poza tym dwuboista zaraził się grypą w zeszłym tygodniu, co już do końca wykluczyło go z treningów. 

 

Z powodu infekcji Bernhard nie mógł wziąć udziału w zawodach inauguracji sezonu zimowego. Zdarzyło się również, że po serii skoków nie startował w biegu, gdyż był zbyt osłabiony. „Nie mogło być gorzej niż tej zimy, miałem po prostu pecha z chorobami i infekcjami. Chciałbym wziąć udział w pozostałych zmaganiach tej zimy, ale moje ciało zmusza mnie do odpoczynku i zakończenia sezonu. W listopadzie dopadło mnie zakażenie układu pokarmowego, Mimo startów w zawodach byłem wciąż bardzo osłabiony. W zeszłym tygodniu zachorowałem na grypę." - powiedział 37-latek.

 

„To zdecydowanie za dużo. W tej chwili nie mogę nawet myśleć o treningach i zawodach. Poświęcę teraz trochę czasu na odpoczynek i regenerację, aby móc spokojnie rozpocząć treningi na następny sezon, w pełni sprawny i zdrowy. Życzę powodzenia moim kolegom z drużyny." - dodał Gruber.

 

Źródło: fis.ski.com

Bożena Tyc