alpencup

W miniony weekend w Planicy kombinatorzy norwescy walczyli w zawodach Alpen Cup w Planicy. Zwycięzcami z soboty i niedzieli byli Fabio Obermeyr z Austrii oraz Ozbej Jelen ze Słowenii. Sportowcy mierzyli się ze sobą na skoczni o rozmiarze 100 m, w sobotę przystąpili do biegu metodą Gundersena na 10 km, a w niedzielę na 5 km. 

 

Sobotnie zmagania zaczęły się od serii skoków, którą wygrał Rok Jelen z odległością 103 metry. Drugim najlepszym po skoku był jego rodak - Uros Vrbek (100,5 m), a trzeci Niemiec - Jan Andersen (99,5 m). Później dwuboiści przenieśli się na trasę biegową, gdzie startowali w biegu na 10 km. Tam najlepszy okazał się Fabio Obermeyr (6. po skokach), Austriak na metę dotarł z czasem 24 minuty i 49.9 sek. Ostatecznie miejsce drugie zgarnął reprezentant Włoch - Domenico Mariotti (+14.6 sek). Sporo miejsc awansował Ozbej Jelen (12. po skokach) i zawody ukończył na pozycji 3. (+30.6 sek).

 

WYNIKI SKOKI

WYNIKI BIEG

 

Niedziela zaś była dobrym dniem dla Słowenii. Ozbej wygrał rundę skoków z dystansem 99 metrów. Za nim był Fabian Hafner (98,5 m), a trzeci z tą samą odległością Simon Mach. Jelen utrzymał pierwszą pozycję również w biegu na 5 kilometrów i to on z czasem 11 minut i 48.5 sek. triumfował w Planicy. Mariotti ponownie był 2. (+01.9 sek), natomiast ostatnią pozycję na podium zajął Fabian Hafner (+05.0 sek). 

 

WYNIKI SKOKI

WYNIKI BIEGI

 

Źródło: fis-ski.com

Bożena Tyc