a

Kombinatorzy i kombinatorki przystąpili do pierwszych zawodów w kombinacji podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2020. Impreza organizowana jest w Szwajcarskim Les Tuffes, lecz kombinatorzy i kombinatorski skoki oddawali we francuskim Premanon. Wśród kobiet zwyciężyła Lisa Hirner z Austrii a wśród mężczyzn Stefan Rettenegger, również reprezentant Austrii.

Kobiety

Po skokach wygrywała Norweżka Thea Minyan Bjorseth przed Niemką Jenny Nowak i Japonką Ayaną Miyazaki. Na trasie doszło do przestasowań w tabeli wyników. Młodzieżową mistrzynią olimpijską została Lisa Hirner która po skokach była czwarta. Drugie miejsce zajęła Ayane Miyazaki a trzecie Jenny Nowak. Polski nie startowały.

WYNIKI PO SKOKACH

Mężczyźni

Po skoku na 90 metr prowadził Stefan Rettenegger przed Sebastianem Oestvoldem i Niklasem Malacinskim. Po biegu na prowadzeniu został prowadzący Austriak. Tym samym Stefan Rettenegger został młodzieżowym mistrzem olimpijskim. Srebro wywalczył Perttu Reponen a brąz Sebastian Oestvold. Najlepszy z Polaków Mateusz Jarosz był 14, a Bartłomiej Klimowski 17.